تذکرعضو شورای شهر به قطع چندهزار اصله درخت در بوستان چیتگر

یکشنبه ۲۱ شهریور ۱۳۹۵
تذکرعضو شورای شهر به قطع چندهزار اصله درخت در بوستان چیتگر

تهران - ایرنا- عضو شورای اسلامی شهر تهران گفت: در حالی که شهروندان را برای قطع یک یا دو اصله درخت جریمه می کنیم، قطع چند هزار اصله درخت در بوستان چند هکتاری چیتگر با چه مجوز و توجیهی انجام شده است.

تهران - ایرنا- عضو شورای اسلامی شهر تهران گفت: در حالی که شهروندان را برای قطع یک یا دو اصله درخت جریمه می کنیم، قطع چند هزار اصله درخت در بوستان چند هکتاری چیتگر با چه مجوز و توجیهی انجام شده است. به گزارش ایرنا از اداره کل ارتباطات شورای اسلامی شهر تهران، عبدالحسین مختاباد روز یکشنبه در دویست و نودمین جلسه غیرعلنی شورای شهر تهران با بیان اینکه شهرداری منطقه 22 چند هزار اصله درخت را به بهانه خشک شدگی قطع کرده است افزود: تذکر من این است که این عمل با چه توجیهی قابل پذیرش است.
وی گفت: اعضای شورای شهر چندین بار تذکرات مختلفی به شهرداری منطقه 22 داده اند اما این تذکرات نادیده گرفته می شود.
مختاباد گفت: وقتی ما شهروندان را به دلیل قطع یک یا دو اصله درخت جریمه می کنیم و یا به آنان پایان کار نمی دهیم، قطع چند هزار اصله درخت از سوی شهرداری چه توجیهی می تواند داشته باشد.
ابوالقاسم مولایی شهردار منطقه 22 که در این جلسه حضور داشت، اظهار کرد: بوستان چیتگر از سال 86 بر اساس مدارک و مستندات موجود به واسطه سرمای بی سابقه آن سال دچار سرما زدگی شد که این امر موجب خشک شدن برخی درختان این بوستان شد.
وی افزود: با توجه به اینکه این درختان دارای قدمت مشخصی هستند و فضای بصری بوستان 980 هکتاری چیتگر را تحت الشعاع قرار داده بودند با استفاده از نظر کارشناسان نسبت به قطع 1700 اصله درخت اقدام شد.
مولایی در ادامه با ابراز گلایه از عدم همکاری برخی سازمان ها نظیر سازمان آب با این منطقه گفت: در این جا یک سوال مطرح است اینکه سازمان آب به چه مجوزی به واسطه عدم پرداخت حق آب ، آب چیتگر را قطع می کند ، آیا کسی این سوال را از سازمان آب پرسیده است.
وی خاطر نشان کرد: اقدامات بسیاری برای حفظ، نگاهداشت و احیای درختان انجام شده اما وقتی آب مجموعه را قطع می کنند کاری از ما بر نمی آید.
وی با بیان اینکه آیا تنها شهرداری باید پاسخگوی خدمت رسانی به مردم باشد افزود: شهرداری میلیاردها تومان از سازمان آب به واسطه حفاری ها و یا سازمان برق به واسطه روشنایی معابر طلبکار است.
عبدالحسین مختاباد در ادامه سخنان شهردار منطقه 22 گفت: توضیحات شهردار به نظر من قابل پذیرش نیست چرا که خودشان عنوان کردند درختان دچار سرما زدگی شده است بنابراین قطع آب و موارد این چنینی نمی تواند دخیل باشد.
بوستان جنگلی چیتگر از بوستان های جنگلی شهر تهران در منطقه 22 شهرداری واقع شده که از شمال به زمین های چیتگر، از جنوب به آزادراه تهران-کرج از غرب به آزادشهر و پیکان شهر و از شرق به منطقه خرگوش دره محدود می شود. این پارک با ۹۵۰ هکتار زمین پردرخت از بزرگ ترین بوستان های جنگلی استان تهران محسوب می شود.
تهرام/7243//7244
تذکرعضو شورای شهر به قطع چندهزار اصله درخت در بوستان چیتگر