دعای عرفه با لباس احرام و حضور پیکر شهید گمنام در دزفول

یکشنبه ۲۱ شهریور ۱۳۹۵
دعای عرفه با لباس احرام و حضور پیکر شهید گمنام در دزفول

دزفول - ایرنا - نخستین سالگرد شهدای فاجعه منا مناجات عاشقانه و عارفانه عرفه امسال را تحت تاثیر خود قرار داد.

دزفول - ایرنا - نخستین سالگرد شهدای فاجعه منا مناجات عاشقانه و عارفانه عرفه امسال را تحت تاثیر خود قرار داد. به گزارش عصر یکشنبه ایرنا همزمان با مساجد، حسینیه ها، گلزار شهدا و بقاع متبرک شهرستان دزفول و همنوا با زائران خانه خدا، حجاج شهرستان دزفول که سال گذشته در فاجعه منا حضور داشتند به عنوان آخرین کاروان حجاج خوزستان که پارسال مکه را به سمت ایران ترک کرده بودند با برگزاری مراسم دعای عرفه در مصلای امام علی(ع) یاد شهدای منا را گرامی داشتند.
در حاشیه این مراسم معنوی که برخی از حجاج پارسال به عنوان آخرین حجاج خوزستان با لباس احرام حضور داشتند نمایشگاه عکسی از فاجعه منا برگزار شد.
حجت الاسلام سید ابوالحسن حسن زاده مسئول بعثه مقام معظم رهبری در خوزستان در این مراسم با گرامیداشت نخستین سالگرد شهادت شهدای منا تشکیل کمیته حقیقت یاب برای بررسی ابعاد فاجعه منا را خواستار شد.
حجت الاسلام حسن زاده با اشاره به پیام قاطعانه مقام معظم رهبری پس از فاجعه منا اظهار داشت: پس از فاجعه منا سعودی ها اجازه حضور مسئولان ایرانی تا چند کیلومتری کانتینرهای حامل پیکر شهدا را نمی داد که با پیام قاطعانه رهبر معظم انقلاب رفتار سعودی ها به طور کامل تغییر و شرایط بازگشت پیکرهای مطهر شهدا به کشور فراهم شد.
پخش مستندی از فاجعه منا و سقوط جرثقیل و سخنان مقام معظم رهبری در خصوص فاجعه منا از دیگر بخش های مراسم عرفه در دزفول بود.
همچنین در آیین مشابهی در حسینیه ثارالله دزفول دعای عرفه معطر به حضور پیکر شهید گمنام هشت سال دفاع مقدس بود.
در این مراسم که وجود پرچم حرم حضرت ابوالفضل العباس(ع) و حضور پیکر شهید گمنام دفاع مقدس حال و هوایی معنوی داشت لحظه هایی زیبا از دلداگی میان عبد و مولا رقم خورد.
مردم قدرشناس دزفول پیکر مطهر این شهید گمنام را که در عملیات والفجر 4 تفحص شده پس از پایان مراسم در آغوش مهر خود قرار داده و مادران زینبی نیز به یاد مادران چشم انتظار شهدای مفقودالاثر همچون فرزند خود رسم مادری را ادا کردند.
6068/
گزارش :محمد زمانی راد
دعای عرفه با لباس احرام و حضور پیکر شهید گمنام در دزفول
jkkjkjkjkj