نخست وزیر انگلیس عید قربان را تبریک گفت

سه شنبه ۲۳ شهریور ۱۳۹۵
نخست وزیر انگلیس عید قربان را تبریک گفت

لندن - ایرنا - «ترزا می» نخست وزیر انگلیس روز دوشنبه در بیانیه ای ضمن اشاره به حضور موثر مسلمانان در بخش های مختلف اقتصادی این کشور، عید سعید قربان را به مسلمین انگلیس و سراسر جهان تبریک گفت.

لندن - ایرنا - «ترزا می» نخست وزیر انگلیس روز دوشنبه در بیانیه ای ضمن اشاره به حضور موثر مسلمانان در بخش های مختلف اقتصادی این کشور، عید سعید قربان را به مسلمین انگلیس و سراسر جهان تبریک گفت. به گزارش ایرنا، «ترزا می» نخست وزیر انگلیس در این بیانیه گفت: من از مفاهیم این عید بزرگ برای جوامع مسلمان آگاه هستم و می دانم که در این عید خانواده ها و دوستان برای عبادت گردهم می آیند و یا یکدیگر غذا می خورند.
وی با اشاره به نقش پررنگ مسلمانان در پروژه های بزرگ تجاری و اداره شرکت های بازرگانی بزرگ در انگلیس، بر اهمیت حضور آنان در نیروهای مسلح این کشور تاکید کرد.
«می» همچنین افزود: حضور مسلمانان در نیروهای مسلح انگلیس از اهمیت بالایی برخوردار است.
نخست وزیر انگلیس با بیان اینکه ما خواهان جوامع قدرتمند خود هستیم، افزود: باعث افتخار است که مسلمانان در این کشور حضور تاثیرگذاری دارند.
وی همچنین با اشاره به بحران های عراق و سوریه افزود: تخصیص دو میلیارد پوند، بخشی از واکنش دولت انگلیس برای کمک به حل بحران انسانی ایجاد شده در سوریه به شمار می آید.
نخست وزیر انگلیس خاطر نشان ساخت: ما تلاش می کنیم تا به مردمی که در این بحران گرفتار شده اند کمک رسانی کنیم و من از ادامه این کمک رسانی خرسندم.
بوریس جانسون وزیر خارجه انگلیس نیز در بیانیه ای جداگانه عید سعید قربان را به مسلمانان تبریک گفت.
جانسون در این بیانیه گفت: من به همه مسلمانان انگلیس و سراسر جهان که در جمع خانواده شان عید را جشن می گیرند و آنهایی که در مراسم حج شرکت کرده اند، تبریک می گویم.
وی افزود: من همچنین به آنهایی که به دلیل شرایط شان نمی توانند عید قربان را جشن بگیرند ادای احترام می کنم.
وزیر خارجه انگلیس بیان داشت: انگلیس، به سهم بزرگی که مسلمانان در جامعه ایفا می کنند ارج می نهد.
جانسون عنوان کرد: ما همچنین به همکاری با شرکایمان برای رسیدن به صلح و آرامش در دنیای اسلام به ویژه پایان بخشیدن به مناقشات یمن و سوریه ادامه خواهیم داد.
نخست وزیر انگلیس عید قربان را تبریک گفت
jkkjkjkjkj