کارگردان فیلم «نفس» تجلیل شد

چهارشنبه ۲۴ شهریور ۱۳۹۵
کارگردان فیلم «نفس» تجلیل شد

تهران - ایرنا - نرگس آبیار کارگردان فیلم «نفس»به پاس فعالیت های ادبی و سینمایی و همچنین بکارگیری اقتباس های ادبی در عرصه سینما، در چهارمین همایش بزرگ شعر و موسیقی تجلیل شد.

تهران - ایرنا - نرگس آبیار کارگردان فیلم «نفس»به پاس فعالیت های ادبی و سینمایی و همچنین بکارگیری اقتباس های ادبی در عرصه سینما، در چهارمین همایش بزرگ شعر و موسیقی تجلیل شد. به گزارش ایرنا، چهارمین همایش بزرگ شعر و موسیقی شب گذشته(سه شنبه) با شعرخوانی جمعی از شعرا به همت کانون ادبی زمستان در تالار ایوان شمس برگزار شد و نرگس آبیار کارگردان سینما به پاس فعالیت های ادبی و ساخت فیلم های خود براساس اقتباس های ادبی مورد قدردانی قرار گرفت.
در این مراسم مصطفی رحماندوست، محمدرضا عبدالملکیان، سعید بیابانکی، غلامرضا طریقی، علیرضا آذر و رضا رفیع شعرخوانی کردند و قطعه موسیقی که حجت اشرف زاده به آهنگسازی بهروز صفاریان برای فیلم «نفس» خوانده است نیز برای حاضران پخش شد.
علاوه بر آبیار، مریلا زارعی به دلیل بازی شاعرانه خود در فیلم سینمایی «شیار 143» و بهرام دهقانیار آهنگساز مجموعه های تلویزیونی مانند «خانه مادر بزرگ»، «آقای حکایتی» و «خانه سبز» نیز تجلیل شدند.
فیلم سینمایی «نفس» سومین تجربه سینمایی نرگس آبیار پس از فیلم «اشیاء از آنچه در آیینه می بینید به شما نزدیکتر است» و «شیار 143» است.
این فیلم بر اساس رمانی از نرگس آبیار به همین نام ساخته شده است.
آبیار فعالیت های ادبی خود را از سال 1376 آغاز کرده و تا کنون بیش از 30 عنوان کتاب نوشته است.
«نفس» تازه ترین تجربه سینمایی نرگس آبیار است که به تهیه کنندگی شرکت نور تابان، محمد حسین قاسمی و ابوذر محمدی ساخته شده و از 28 مهر ماه در گروه سینمایی کوروش اکران می شود.
فیلم سینمایی «نفس» روایت زندگی چهارکودک به نام های بهار، نادر، کمال و مریم است که به همراه پدرشان غفور و مادربزرگ خود در دهه ۵۰ خورشیدی نفس می کشند! دنیای این کودکان، دنیایی پر از رویاهای زیبای کودکانه است و قرار است رنگ حقیقت به خود بگیرد.
مهران احمدی، پانته آ پناهی ها، سیامک صفری، گلاره عباسی، محمدرضا شیرخانلو، علی خانبابایی، احسان قاسمی، روژان آراوند، شبنم مقدمی، ساره نورموسوی و جمشید هاشم پور در «نفس» بازی می کنند.
فراهنگ ** 9246 ** 1071
کارگردان فیلم «نفس» تجلیل شد