کاروان منا در انتظار ثبت رکورد تاریخی سیامند رحمان

چهارشنبه ۲۴ شهریور ۱۳۹۵
کاروان منا در انتظار ثبت رکورد تاریخی سیامند رحمان

ارومیه- ایرنا- امروز چهارشنبه درحالی هفتمین روز رقابتهای پارالمپیک ریودوژانیرو برگزار می شود که سیامند رحمان وزنه بردار دسته فوق سنگین قصد دارد با غلبه بر وزنه 300 کیلوگرمی یک رکورد تاریخی در این آوردگاه جهانی به ثبت برساند.

ارومیه- ایرنا- امروز چهارشنبه درحالی هفتمین روز رقابتهای پارالمپیک ریودوژانیرو برگزار می شود که سیامند رحمان وزنه بردار دسته فوق سنگین قصد دارد با غلبه بر وزنه 300 کیلوگرمی یک رکورد تاریخی در این آوردگاه جهانی به ثبت برساند. به گزارش ایرنا و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی پارالمپیک، سیامند رحمان اعجوبه وزنه برداری معلولان جهان تنها ورزشکاری است که قصد دارد اقدام به مهار وزنه 300 کیلوگرمی در این رقابتها کرده و نام خود را در کتاب گینس ثبت کند.
رقابت های دسته فوق سنگین وزنه برداری پارالمپیک امروز چهارشنبه ساعت 23:30 به وقت تهران آغاز می شود و قوی ترین مرد پارالمپیک پس از پایان این رقابت ها و مشخص شدن نتایج این وزن مشخص خواهد شد.
رحمان در بازی های پاراآسیایی 2010 گوانگ ژو در وزن به اضافه 100کیلوگرم نخستین مدال طلای پارآسیایی را به نام خود ثبت کرد و در بازی های اینچئون 2014 نیز در وزن به اضافه 107 کیلوگرم دومین مدال طلای پارآسیایی را برای دو دوره متوالی به ارمغان آورد.
این وزنه بردار اشنویه ای از خطه آذربایجان غربی در رقابت های جهانی 2008 آمریکا،2010 مالزی ،2011 و 2014 امارات در وزن به اضافه 100 کیلوگرم مدال طلا را از آن خود کرد و در مسابقات بین المللی 2010 لیبی و 2011 اردن هم طلایی شد.
امروز چهارشنبه در هفتمین روز بازی های پارالمپیک ریودوژانیرو برزیل ورزشکاران بیش از 160 کشور جهان در 18رشته ورزشی تیراندازی باکمان، دوومیدانی، بوچیا (ورزش کم توانان ذهنی)، قایقرانی (کانو)، دوچرخه سواری (پیست)، سوارکاری، فوتبال هفت نفره، گلبال، وزنه برداری، روئینگ، بادبانی، شمشیربازی با ویلچر، تیراندازی، والیبال نشسته، شنا، تنیس روی میز، بسکتبال با ویلچر و تنیس روی صندلی چرخ دار، راگبی با ویلچر به مصاف هم می روند.
7126/2093
کاروان منا در انتظار ثبت رکورد تاریخی سیامند رحمان