واقعه غدیر همزمان با 168 نقطه کشور در آران و بیدگل بازسازی می شود

شنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۵
واقعه غدیر همزمان با 168 نقطه کشور در آران و بیدگل بازسازی می شود

آران و بیدگل، کاشان - ایرنا - فرمانده ناحیه مقاومت بسیج آران و بیدگل گفت: آیین بازسازی واقعه غدیر همزمان با 168 نقطه کشور در روز عید غدیر در شهرستان آران و بیدگل برگزار می شود.

آران و بیدگل، کاشان - ایرنا - فرمانده ناحیه مقاومت بسیج آران و بیدگل گفت: آیین بازسازی واقعه غدیر همزمان با 168 نقطه کشور در روز عید غدیر در شهرستان آران و بیدگل برگزار می شود. به گزارش ایرنا، سرهنگ پاسدار مرتضی فرمانیان روز شنبه درنشست با خبرنگاران ضمن گرامیداشت هفته ولایت با اشاره به سخنان رهبر فرزانه انقلاب که مساله غدیر را متعلق به همه انسان ها و نه فقط شیعه دانستند افزود: در شرایطی که داعش به فرمان آمریکا به دنبال اختلاف بین شیعه و سنی است و حوادث ناگواری مانند حادثه منا در سال گذشته اتفاق افتاده است، ضروری به نظر می رسد که آیین بازسازی غدیر هر چه باشکوه تر برگزار شود.
وی با اشاره به این که امسال برای ششمین سال متوالی بازسازی واقعه غدیر با نام لبیک یا رسول الله در شهرستان آران و بیدگل برگزار می شود تصریح کرد: سال گذشته این شهرستان میزبان همایش کشوری بازسازی واقعه غدیر بود که آثار و برکات بسیار خوبی در بر داشت.
فرمانیان بیان کرد: بازسازی واقعه غدیر هدف هایی چون تبیین و گسترش فرهنگ ولایت، آماده سازی محیط برای درک عمیق تر از ولایت فقیه و عمل به مهم ترین وصیت پیامبر(ص) که همان غدیر است دارد و انتقال نسل به نسل پیام غدیر از هدف های مهم دیگر برشمرده می شود.
وی مهم ترین برنامه های امسال در آیین بازسازی غدیر را برگزاری مسابقه پیامکی، ایجاد ایستگاه نقاشی کودکان، اجرای نمایش بازسازی واقعه غدیر و قرائت بخشی از خطبه غدیر برشمرد و گفت: امسال حرکت کاروان غدیر از ساعت 14 و 30 دقیقه عصر سه شنبه هفته جاری از آستان مقدس امامزاده هادی(ع) آغاز شده و در آستان مقدس محمد هلال بن علی(ع) به پایان خواهد رسید.
شهرستان آران و بیدگل با بیش از 100 هزار نفر جمعیت در شمالی ترین نقطه استان اصفهان، در فاصله شش کیلومتری شهرستان کاشان و 215 کیلومتری مرکز استان اصفهان قرار دارد.
واقعه غدیر همزمان با 168 نقطه کشور در آران و بیدگل بازسازی می شود