درمان اعتیاد مادران و نوزادن رایگان است

شنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۵
درمان اعتیاد مادران و نوزادن رایگان است

همدان - ایرنا - دبیر شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر استان همدان گفت: برخی از مراکز درمانی در این استان از انتقال اعتیاد از مادر به جنین جلوگیری می کنند و درمان اعتیاد مادران و نوزادن در این مراکز به صورت رایگان انجام می شود.

همدان - ایرنا - دبیر شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر استان همدان گفت: برخی از مراکز درمانی در این استان از انتقال اعتیاد از مادر به جنین جلوگیری می کنند و درمان اعتیاد مادران و نوزادن در این مراکز به صورت رایگان انجام می شود. اکبر سوری روز شنبه در گفت و گو با ایرنا با بیان اینکه این مراکز زیر نظر دانشگاه علوم پزشکی و با نظارت متخصصان، پزشکان و مددکاران مدیریت می شود افزود: علاوه بر مرکز درمانی حنانه یک مرکز مشاوره بیماران رفتاری نیز برای درمان اعتیاد مادران معتاد در همدان پیش بینی شده است.
دبیرشورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر استان همدان گفت: چنانچه زنان باردار معتاد، دارای خانواده باشند زیر نظر خانواده و با بهزیستی چرخه درمان اعتیاد را سپری کرده در غیراین صورت در مراکز سرپناه شبانه بهزیستی تحت درمان قرار می گیرند.
به گزارش ایرنا سوری افزود: به دنبال اعتیاد مادر جنین نیز ناخواسته به اعتیاد گرفتار می شود و با درمان مادر از بند اعتیاد جنین نیز بهبود می یابد.
وی اضافه کرد: شمار زنان به خصوص زنان باردار مبتلا به اعتیاد در همدان اندک بوده با این وجود برای درمان آنها بسترهای لازم فراهم شده و هیچ هزینه ای بابت درمان از آنها دریافت نمی شود.
همدان 43 مرکز درمانی و بازتوانی در زمینه اعتیاد دارد.
7526/2087* خبرنگار- علیرضا جهانگیری * دبیر- زهرا پیرنیا*
درمان اعتیاد مادران و نوزادن رایگان است
jkkjkjkjkj