680 میلیارد ریال یارانه کتاب در دولت یازدهم پرداخت شده است

یکشنبه ۲۸ شهریور ۱۳۹۵
680 میلیارد ریال یارانه کتاب در دولت یازدهم پرداخت شده است

ارومیه - ایرنا - معاون فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: تاکنون 680 میلیارد ریال یارانه کتاب در دولت یازدهم پرداخت شده که این یارانه در بخش های خرید کتاب از ناشران، یارانه نمایشگاهی و یارانه کتابفروشی ها بوده است.

ارومیه - ایرنا - معاون فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: تاکنون 680 میلیارد ریال یارانه کتاب در دولت یازدهم پرداخت شده که این یارانه در بخش های خرید کتاب از ناشران، یارانه نمایشگاهی و یارانه کتابفروشی ها بوده است. سید عباس صالحی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: از این میزان 300 میلیارد ریال به خرید کتاب از ناشران توسط وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اختصاص دارد که در برهه های زمانی مختلف پرداخت کرده ایم.
وی اضافه کرد: همچنین 300 میلیارد ریال یارانه نیز در نمایشگاه های کتاب تهران و استان های مختلف کشور پرداخت شده و از این طریق مردم، تخفیف های لازم را در این نمایشگاه ها دریافت کرده اند.
وی اظهار کرد: همچنین در دولت یازدهم ادارات استانی فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز مجاز به خرید کتاب شده اند که از این طریق نیز 60 میلیارد ریال یارانه پرداخت شده است.
معاون فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ادامه داد: همچنین در کمتر از یک سال گذشته 20 میلیارد ریال یارانه به کتابفروشان در قالب طرح های مختلف کتابفروشی به وسعت ایران در هفته کتاب، عیدانه کتاب و تابستانه کتاب پرداخت شده است.
صالحی با اشاره به تلاش همه استان های کشور برای برگزاری نمایشگاه های کتاب در راستای ایجاد رونق در این بخش گفت: نمایشگاه کتاب آذربایجان غربی نمایشگاه معتبری است که در این دوره 35 هزار عنوان کتاب در آن در معرض دید و خرید مردم قرار گرفته است.
وی افزود: این استان با توجه به هم مرز بودن با سه کشور، ظرفیت بالایی برای برگزاری نمایشگاه بین المللی دارد و ما نیز در صورت تلاش برای این امر، از آن استقبال می کنیم.
به گزارش ایرنا، چهاردهمین نمایشگاه استانی کتاب ارومیه از امروز در محل نمایشگاه های فرهنگی هنری این شهر دایر شده و تا جمعه این هفته ادامه دارد.
2093/1772
خبرنگار: صابر چهرقانی - دبیر: مجید ملازاده
680 میلیارد ریال یارانه کتاب در دولت یازدهم پرداخت شده است