آماده اجرای طرح های نیروگاهی و بانکرینگ در هرمزگان هستیم

یکشنبه ۲۸ شهریور ۱۳۹۵
آماده اجرای طرح های نیروگاهی و بانکرینگ در هرمزگان هستیم

بندرعباس- ایرنا- مدیر شرکت سرمایه گذاری کره ای با اشاره به ظرفیت های ویژه استان هرمزگان در بخش های مختلف به ویژه حوزه بنادر و معدن، گفت: آماده و علاقمند به اجرای طرح‌های سرمایه‌گذاری نیروگاهی و ایجاد تاسیسات مرکز فروش سوخت (بانکرینگ) در هرمزگان هستیم.

بندرعباس- ایرنا- مدیر شرکت سرمایه گذاری کره ای با اشاره به ظرفیت های ویژه استان هرمزگان در بخش های مختلف به ویژه حوزه بنادر و معدن، گفت: آماده و علاقمند به اجرای طرح های سرمایه گذاری نیروگاهی و ایجاد تاسیسات مرکز فروش سوخت (بانکرینگ) در هرمزگان هستیم. به گزارش خبرنگار ایرنا، چرمن یوان ساک هان (chairman yoon suk hun) عصر یکشنبه در نشست با استاندار هرمزگان ضمن قدردانی از تعامل خوب مدیریت عالی استان، اظهار داشت: برای اجرای این طرح ها دو سناریو داریم، که می تواند به شکل وارد کردن تکنولوژی و تجهیزات ساخت نیروگاه و تاسیاست بانکرینگ مربوطه از کره جنوبی و ژاپن و تامین پول از چین باشد.
وی که مشاور مدیرعامل یکی از بانک های دولتی چین نیز هست، ادامه داد: سناریوی دیگر نیز این است که هم پول و هم تکنولوژی و تجهیزات را از کره و ژاپن وارد کنیم.
چرمن با بیان اینکه هدف از تعریف این دو سناریو تضمین صد در صدی تعهدات شرکت تحت مدیریت وی با همکاری یک شرکت ایرانی است، اضافه کرد: در حال حاضر کره و ژاپن به نوعی پیشرفته ترین تکنولوژی ساخت نیروگاه های گازی سیکل ترکیبی را در اختیار دارند که می تواند سایر مجموعه های صنعت برق در ایران را نیز متاثر کند.
این سرمایه گذار کره ای همچنین به علاقه مندی شرکتش برای حضور در امر ارائه خدمات بندری اشاره و گفت: برای تسهیل در امور گمرکی پیشنهاد می شود، که محدوده ای در بندر شهید رجایی به صورت اختصاصی برای انجام امور واردات و صادرات و ترانشیپ کالاهای کره ای با حضور و نظارت و پوشش کامل گمرک ایران در اختیار شرکت مربوطه قرار گیرد.
چرمن با بیان اینکه این طرح می تواند به عنوان یک الگو برای سایر کشورهای در ارتباط با بندر شهید رجایی در آینده محسوب شود، گفت: در تمامی کشورها مشکلات گمرکی وجود دارد، و اگر این مشکلات شدید باشد خواه ناخواه بر روی اقتصاد ملی کشور مربوطه تاثیر می گذارد.
وی با بیان اینکه کره ای ها علاقه مند به حضور در توسعه بخش معدنی ایران هستند، اضافه کرد: کره جنوبی از معادن لازم برخوردار نیست، و این در حالیست که ما می خواهیم در پی درخواست رئیس جمهورمان با نگاه به توسعه کشورهای میزبان، هم به آنها کمک کنیم و هم صنعت کره را در دنیا گسترش دهیم.
چرمن خاطرنشان کرد: در هر کجا که استانداری هرمزگان لازم بداند و درخواست کند شرکت های کره ای حاضر به سرمایه گذاری خواهد بود و حتی می تواند در سایر کشورها نیز در حد توان درخواست های ایران را در امر صنابع و تولید محقق کنند.
6048/7198
خبرنگار: فاطمه حسینی دبیر: خلیل تنیده
آماده اجرای طرح های نیروگاهی و بانکرینگ در هرمزگان هستیم