کشف نزدیک به یک تن چوب قاچاق تاغ در آران و بیدگل

دوشنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۵
کشف نزدیک به یک تن چوب قاچاق تاغ در آران و بیدگل

آران و بیدگل، کاشان - ایرنا - رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری آران و بیدگل از کشف 930 کیلوگرم چوب قاچاق تاغ در منزلی شخصی در این شهرستان خبر داد.

آران و بیدگل، کاشان - ایرنا - رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری آران و بیدگل از کشف 930 کیلوگرم چوب قاچاق تاغ در منزلی شخصی در این شهرستان خبر داد. رضا شفیعی روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار کرد: ماموران یگان حفاظت این اداره به دنبال گزارش مردمی با همکاری دادستان و دریافت حکم ورود، به منزل فرد متخلف مراجعه و با همکاری نیروی انتظامی، محموله قاچاق چوب را کشف و ضبط کردند.
وی افزود: یک نفر متخلف در این رابطه دستگیر و تحویل مراجع قضایی شد.
شفیعی قاچاق چوب و زغال را عامل تخریب جنگل های دست کاشت این منطقه دانست و یادآور شد: سودجویان برای رسیدن به سودهای کلان و بازار سیاه پر رونق زغال، اقدام به قطع درختان و زغال گیری می کنند.
وی تاکید کرد: حفظ و نگهداری جنگل های دست کاشت بیابانی به علت کویری بودن و هجوم شن های روان در منطقه آران وبیدگل اهمیت ویژه ای دارد.
آران و بیدگل از جمله شهرستان های کویری استان اصفهان است که با داشتن 120 هزار هکتار جنگل های دست کاشت تاغ، 40 درصد از تاغزارهای این استان را در خود جای داده است.
این شهرستان در 200 کیلومتری شمال اصفهان قرار دارد.
کشف نزدیک به یک تن چوب قاچاق تاغ در آران و بیدگل