4720 دانش آموز پایه اول در ساوه سال تحصیلی جدید را آغاز کردند

چهارشنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۵
4720 دانش آموز پایه اول در ساوه سال تحصیلی جدید را آغاز کردند

ساوه - ایرنا - مدیر آموزش و پرورش شهرستان ساوه گفت: با نواخته شدن زنگ مهر و جشن شکوفه ها،4720 دانش آموز پایه اول دبستان در این شهرستان روز چهارشنبه با آیین جشن شکوفه ها همزمان با سراسر کشور سال تحصیلی جدید را آغاز کردند.

ساوه - ایرنا - مدیر آموزش و پرورش شهرستان ساوه گفت: با نواخته شدن زنگ مهر و جشن شکوفه ها،4720 دانش آموز پایه اول دبستان در این شهرستان روز چهارشنبه با آیین جشن شکوفه ها همزمان با سراسر کشور سال تحصیلی جدید را آغاز کردند. به گزارش ایرنا عبدالله سالمی در آیین جشن شکوفه ها در دبستان پیام نور ساوه ،افزود: این شهرستان در سال تحصیلی جدید پذیرای بیش از 48 هزار دانش آموز در مقاطع مختلف تحصیلی است.
وی ادامه داد: همزمان با جشن شکوفه ها در ساوه، آیین جشن شکوفه های دانایی نیز برای پنج هزار دانش آموز مقطع متوسطه اول که فصل جدیدی از تعلیم و تربیت آموزشی را تجربه می کنند، برگزار شد.
سالمی بیان کرد: 267 واحد آموزشی در ساوه وجود دارد که برای پذیرش و ساماندهی دانش آموزان سال تحصیلی جدید آماده سازی شده اند و کمبودی در این خصوص وجود ندارد.
مدیر آموزش و پرورش شهرستان ساوه افزود: 1430 کلاس درس دولتی و 338 کلاس درس غیر دولتی در شهرستان ساوه وجود دارد که دانش آموزان در آن تحصیل می کنند.
سالمی گفت: شهرستان ساوه به لحاظ بافت جمعیتی خاص و مهاجری پذیری در آینده نیازمند افزایش سرانه فضای آموزشی است و جلب مشارکت خیران یکی از راهکارهای تامین فضای فیزیکی آموزشی مورد نیاز در این شهرستان است.
شهرستان ساوه به عنوان دومین قطب جمعیتی استان مرکزی بیش از 260 هزار نفر جمعیت دارد.
بیش از 48 هزار و 500 دانش آموز در یک هزار و 752 کلاس درس درشهرستان ساوه مشغول تحصیل هستند.
4720 دانش آموز پایه اول در ساوه سال تحصیلی جدید را آغاز کردند