چین خویشتنداری هند و پاکستان را خواستار شد

پنجشنبه ۰۱ مهر ۱۳۹۵
چین خویشتنداری هند و پاکستان را خواستار شد

پکن - ایرنا - وزارت خارجه چین در بیانیه ای با ابراز نگرانی از تحولات کشمیر، از هند و پاکستان خواست با توجه به تشدید تنش های نظامی دو کشور به دلیل تحولات در این منطقه، از خود خویشتنداری نشان دهند.

پکن - ایرنا - وزارت خارجه چین در بیانیه ای با ابراز نگرانی از تحولات کشمیر، از هند و پاکستان خواست با توجه به تشدید تنش های نظامی دو کشور به دلیل تحولات در این منطقه، از خود خویشتنداری نشان دهند. به گزارش ایرنا به نقل از تارنمای وزارت خارجه چین، این درخواست در حالی مطرح می شود که حمله به یک پایگاه نظامی هند در منطقه کشمیر باعث مرگ 18 سرباز و زخمی شدن 30 نفر دیگر شده است.
هند پس از این رویداد که روز یکشنبه رخ داد، اعلام کرد که پاکستان از این حمله حمایت می کند؛ ادعایی که اسلام آباد قویا رد کرده است.
این بیانیه می افزاید که رویدادهای اخیر در این منطقه بسیار نگران کننده است و چین از وضعیت پر تنش در روابط هند و پاکستان خرسند نیست.
بیانیه وزارت خارجه چین با مهم برشمردن نقش دو کشور در این منطقه اضافه می کند که بهترین اقدام، کاستن از تنش ها و خویشتنداری در شرایط فعلی است.
در این بیانیه همچنین بر مخالفت چین با هر اقدام و حمله تروریستی به هر نام و توسط هر کشوری تاکید شده و آمده است که چین برای ریشه کن کردن تروریسم همکاری های بین المللی را افزایش خواهد داد.
چین خویشتنداری هند و پاکستان را خواستار شد