وداع باشکوه شیرازیها با زنده یاد گلبارنژاد دوچرخه سوار جانباز پارالمپیک ریو

جمعه ۰۲ مهر ۱۳۹۵
وداع باشکوه شیرازیها با زنده یاد گلبارنژاد دوچرخه سوار جانباز پارالمپیک ریو

شیراز - ایرنا - پیکر زنده یاد بهمن گلبارنژاد دوچرخه سوارجانباز و پرافتخار کشورمان که در رقابت های پارالمپیک ریو جانش را از دست داد، جمعه دوم مهر با وداع با شکوه شیرازی ها همراه با دوچرخه سواران تا گلزار شهدا تشییع شد.

شیراز - ایرنا - پیکر زنده یاد بهمن گلبارنژاد دوچرخه سوارجانباز و پرافتخار کشورمان که در رقابت های پارالمپیک ریو جانش را از دست داد، جمعه دوم مهر با وداع با شکوه شیرازی ها همراه با دوچرخه سواران تا گلزار شهدا تشییع شد. به گزارش خبرنگار ایرنا،در آیینی که به همین منظور در مجموعه ورزشی یادگار امام شیراز برگزار شد، شمار زیادی از مردم، مسئولان استان و ورزشکاران حضوری چشم گیر داشتند.
در این آیین پس از خواندن نماز برپیکراین جانباز قهرمان، شرکت کنندگان با مداحی غلامحسین پیروانی از پیشکسوتان فوتبال کشور به عزاداری پرداختند.
آمبولانس حامل پیکراین جانباز دوچرخه سوار قهرمان با نظم خاصی درحالی که دو چرخه سواران و موتورسواران او را همراهی می کردند تا گلزار شهدای شیراز تشییع شد و وداع باشکوهی صورت گرفت.
مدیرکل ورزش و جوانان فارس در حاشیه برگزاری این مراسم ضمن گفتن تسلیت به خانواده این ورزشکار جانباز و جامعه ورزش فارس در گفت وگوبا ایرنا افزود: از مردم شیراز که با قهرمانشان به گرمی بدرقه کردند صمیمانه سپاسگزاریم و امیدوارم روح این شهید بزرگوار و قهرمان با شهدای کربلا و شهدای 8 سال دفاع مقدس محشور بدارد.
حیدر علی کامیاب گفت:این قهرمان جبهه ها و میدان های ورزشی به هنگام جانبازی تلاش زیادی کرد تا در صحنه های بین المللی پرچم کشورمان را به اهتزاز درآورد ازاین رو شایستگی آن را را دارد در کنار شهدا قرارگیرد.
وی اضافه کرد:شهید گلبارنژاد در راه دفاع از وطن جانباز شد و در راه کسب افتخار برای کشورش جان خود را از دست داد و با دوچرخه به خط پایان زندگی پرافتخارش رسید.
غلام پیروانی پیشکسوت فوتبال کشورمان هم با خواندن شعری در وصف قدردانستن یگدیگر در زمان زنده بودن، در گفت وگو با ایرنا گفت: تا زنده ایم قدر یگدیگر را نمی دانیم و به هنگام مردن جنازه را بر سر دست می بریم و بر سر خود می کوبیم.
وی افزود: گلبارنژاد افتخار زیادی را برای کشورمان چه به عنوان سرباز در جبهه های جنگ تحمیلی وچه به عنوان ورزشکار در صحنه های جهانی کسب کرده است و سرانجام در راه کسب افتخار برای وطن، جانش را از دست داد و شهید شد و نامش برای همیشه در بازیهای المپیک و پارالمیپک ماندگار شد.
پیروانی ادامه داد: بدرقه بسیار خوبی از این جانباز قهرمان صورت گرفت، امیدوارم خانواده این بزرگوار نیز هم از نظر معنوی و هم از نظر مالی فراموش نشود چرا که گلبارنژاد حق به گردن همه دارد زیراو برای دفاع از وطن و ناموس مردم ایران سالها در جبهه ها با دشنمان بعثی جنگید و به درجه جانبازی نایل شد.
به گزارش ایرنا بهمن گلبارنژاد دوچرخه سوار ایران که عصر شنبه بیست و هفتم شهریور 95 در جریان رقابت های دوچرخه سواری جاده بازی های پارالمپیک 2016 ریو دچار حادثه شد و از ناحیه گردن و دست آسیب دید، پس از انتقال بیمارستان به دلیل شدت جراحت وارده، درگذشت و کاروان 'منا ' را عزادار کرد.
بهمن گلبارنژاد متولد 13 خرداد 1347در آبادان است و دو فرزند پسر 28 و 24 ساله از خود به یادگار گذاشت.
وی که دارای 12 مدال طلا و یک نقره مسابقات بین المللی است در 20 سالگی به جبهه رفت و در منطقه مهران در اثر انفجار مین دشمن پای چپش را تا زیر زانو از دست داد.
خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران، درگذشت قهرمان ارزشمند کشورمان را به جامعه ورزش و خانواده وی تسلیت می گوید.
وداع باشکوه شیرازیها با زنده یاد گلبارنژاد دوچرخه سوار جانباز پارالمپیک ریو
jkkjkjkjkj