بازگشایی مدارس، باز شدن درهای بهشت است

جمعه ۰۲ مهر ۱۳۹۵
بازگشایی مدارس، باز شدن درهای بهشت است

بندرعباس- ایرنا - نماینده ولی فقیه در هرمزگان و امام جمعه بندرعباس با بیان اینکه اسلام دین معرفت و آگاهی است، گفت: به تعبیری صحیح ، هفته بازگشایی مدارس، هفته باز شدن درهای بهشت است.

بندرعباس- ایرنا - نماینده ولی فقیه در هرمزگان و امام جمعه بندرعباس با بیان اینکه اسلام دین معرفت و آگاهی است، گفت: به تعبیری صحیح ، هفته بازگشایی مدارس، هفته باز شدن درهای بهشت است. به گزارش ایرنا ، آیت الله غلامعلی نعیم آبادی روز جمعه در دیدار مدیرکل و شورای معاونان آموزش و پرورش هرمزگان با وی با تبریک فرا رسیدن ماه مهر و آغاز بهار تعلیم و تربیت افزود: نقش نهاد تعلیم و تربیت در هدایت انسان ها به سمت کمال غیرقابل انکار است و اگر این مجموعه در جامعه اسلامی به درستی انجام شود، سعادت فرد مسلمان را بدنبال دارد.
وی بیان داشت: معلم در نظام تعلیم و تربیت پرچمدار و معمار است و دین مبین اسلام برای معلم جایگاه بسیار رفیعی را در نظرگرفته که هم راستا با رسالت انبیاء نقش هدایت انسان ها را ایفا کند.
امام جمعه بندرعباس اظهارکرد: تربیت انسان صالح در نزد خداوند متعال ارزش والایی دارد و برای معلم نیز افتخاری بالاتر از این نیست که شغل او در ردیف شغل انبیاء قرار گرفته است.
نعیم آبادی گفت: به طور قطع آموزش و پرورش به عنوان بستر تربیت نیروی انسانی در قبال آینده جامعه مسئول است ، چرا که عهده دار رسالت خطیر و بزرگی در جامعه می باشد.
وی ادامه داد: باتوجه به این رسالت عظیم باید آموزش و پرورش را در رسیدن به هدف نهایی نظام تعلیم وتربیت یاری کرد و اگر خواهان جامعه توسعه یافته هستیم باید در کنار این مجموعه باشیم.
نماینده ولی فقیه درهرمزگان یادآورشد: باتوجه به گسترش انواع پدیده های نوین از جمله توسعه ارتباطات و فضاهای مجازی، اگر از این ظرفیت به درستی و با مدیریت صحیح استفاده نشود، به طور قطع می تواند به عنوان یک عامل مخرب ظرفیت عظیم نیروی انسانی آینده ساز کشور که در سن نوجوانی و جوانی هستند را هدف بگیرد و جامعه را به انحراف بکشاند.
نعیم آبادی تاکیدکرد: آموزش و پرورش و نهاد خانواده به عنوان 2 رکن مهم تعلیم و تربیت، وظیفه سنگینی را برعهده دارند که باید فعالانه ، خلاقانه و با نگاه روز ، استفاده صحیح از این ظرفیت ها را آموزش دهند و با فرهنگ سازی در هدایت نسل آینده ساز کشور اهتمام لازم را داشته باشند.
وی اضافه کرد: معلمان باید به رسالت تعلیم و تربیت که برعهده آنان است، افتخار کنند و جامعه نیز برای تامین آسایش و رفع دغدغه فرهنگیان باید از همه ظرفیت های خود استفاده کند.
مدیرکل آموزش وپرورش هرمزگان نیز در این دیدار با قدردانی از حمایت های امام جمعه بندرعباس از نظام تعلیم وتربیت گفت: مجموعه آموزش و پرورش استان از رهنمودهای حکیمانه و دلسوزانه امام جمعه بندرعباس در متن برنامه های خود استفاده خواهد کرد و این ظرفیت ارزشمند را قدر می داند.
دانش هاشمی پور افزود: اگرچه آموزش و پرورش برای مقابله با تهدیدات فزاینده ی که امروز جامعه جوان و نوجوان کشور را هدف قرار داده ، دغدغه جدی دارد و با نگاه مدبرانه عمل خواهد کرد اما خود را از رهنمودها و ارشادات بزرگان بی نیاز نمی داند.
وی ادامه داد: به طور قطع مخاطراتی از جمله گسترش روزافزون فضاهای مجازی نیازمند هوشیاری و ابتکار عمل معلمان و مربیان با همکاری نهاد خانواده است تا بتوانند ضمن آگاه سازی جوانان و نوجوانان از تهدیدات، استفاده موثر از این ظرفیت ها را برای جامعه آموزش و پرورش نهادینه کنند.
این مقام مسئول با تاکید بر اینکه عدالت آموزشی، قانون گرایی و مدرسه محوری مهم ترین رویکرد آموزش و پرورش استان در سال جدید تحصیلی است، گفت: استان هرمزگان با مهری با نشاط، آماده شروع سال تحصیلی جدید است.
هاشمی پور اظهارامیدواری کرد: سال جدید تحصیلی با حمایت و همراهی فرهنگیان، اولیا و مربیان و همه دلسوزان امر آموزش و پرورش با شور و نشاط و بالندگی خاصی آغاز و مسیر تحقق اهداف و برنامه های نوین تعلیم وتربیت فراهم شود.
آموزش وپرورش هرمزگان با 320 هزار دانش آموز در سه هزار و 481 واحد آموزشی دولتی و غیردولتی و 14 هزار و 267 معلم به طور رسمی سال تحصیلی جدید (95-96) را آغاز می کند.
بازگشایی مدارس، باز شدن درهای بهشت است