نماینده ولی فقیه در لرستان: خطبه های امام حسین (ع) را باید با زبان روز بیان کرد

یکشنبه ۰۴ مهر ۱۳۹۵
نماینده ولی فقیه در لرستان: خطبه های امام حسین (ع) را باید با زبان روز بیان کرد

خرم آباد - ایرنا - نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد گفت: خطبه های امام حسین (ع) را باید با زبان روز بیان کرد چرا که تقویت کننده استقامت ، ایمان ، توحید و معاد می باشد.

خرم آباد - ایرنا - نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد گفت: خطبه های امام حسین (ع) را باید با زبان روز بیان کرد چرا که تقویت کننده استقامت ، ایمان ، توحید و معاد می باشد. به گزارش ایرنا آیت الله سید احمد میرعمادی روز یکشنبه در همایش بزرگ طلایه داران تبلیغ استان لرستان گفت: تفسیر و تببین نهضت عاشورا بر عهده مبلغان دین بوده و باید در مقابل تحریف ها ایستاده و خرافه زدایی و بدعت زدایی از این نهضت را در دستور کار خود قرار دهند.
وی ادامه داد: عده ای در تلاش برای کم رنگ جلوه دادن نهضت عاشورا هستند که وظیفه مبلغان پاسداری و نگهبانی از این نهضت می باشد.
وی همچنین با بیان این که یکی از مهم ترین مساله موجود در جامعه الگودهی در امر تبلیغ دین است، گفت: نیازسنجی و مخاطب شناسی از مهم ترین مساله در امر تبلیغ است که با توجه به شرایط جامعه تغییر می کند.
مدیرکل تبلیغات اسلامی استان لرستان نیز در این همایش گفت: یک شبکه بزرگ تبلیغی شامل ائمه جمعه ، ائمه جماعات در مساجد و ادارت، روحانیون مبلغ در سطح شهرها، روحانیون مستقر در روستاهای محروم و روحانیون طرح هجرت وجود دارد که ظرفیت بزرگی برای تبلیغ دین به شمار می روند.
حجت الاسلام سید سعید مهدوی امین بیان کرد: ظرفیت بزرگ روحانیون مبلغ بسیار حائز اهمیت است و این قشر همیشه در طول تاریخ نقش آفرین بوده اند.
وی با بیان اینکه بیش از 800 مبلغ در سامانه سجا ثبت نام کرده اند ، گفت: 600مبلغ مقیم در این استان در حال فعالیت مذهبی هستند.
وی به وجود 300خانه عالم در روستاهای این استان اشاره کرد و تصریح کرد: بخشی از این خانه های عالم از محل کمک های مردمی و بخشی دیگر توسط دولت ساخته شده است.
در این همایش از کتاب 'مقتل همراه' در پنج جلد، اثر حجت الاسلام والمسلمین رمضان تیموری رونمایی شد.
نماینده ولی فقیه در لرستان: خطبه های امام حسین (ع) را باید با زبان روز بیان کرد