فرماندار:ساماندهی یادمان عملیات فتح المبین در شوش نیازمند نگاه ملی است

یکشنبه ۰۴ مهر ۱۳۹۵
فرماندار:ساماندهی یادمان عملیات فتح المبین در شوش نیازمند نگاه ملی است

شوش - ایرنا - فرماندار شهرستان شوش گفت:ساماندهی یادمان شهدای عملیات فتح المبین در غرب کرخه به عنوان میراث فرهنگی دفاع مقدس نگاه ملی و استانی را می طلبد.

شوش - ایرنا - فرماندار شهرستان شوش گفت:ساماندهی یادمان شهدای عملیات فتح المبین در غرب کرخه به عنوان میراث فرهنگی دفاع مقدس نگاه ملی و استانی را می طلبد. یادمان عملیات فتح المبین یکی از مهمترین زیارتگاه ها در استان خوزستان می باشد که در فهرست میراث فرهنگی دفاع مقدس به ثبت رسیده است.
به گزارش ایرنا رضا نجاتی یکشنبه در نشست ستاد هماهنگی و پشتیبانی کاروان های راهیان نور دانش آموزی در محل زیارتگاه شهدای فتح المبین در غرب کرخه افزود:امکانات موجود در این یادمان که در تمام ایام سال پذیرای کاروان های راهیان نور از سرار کشور می باشد متناسب با نیاز زائران نیست.
وی افزود:نیاز است تا با نگاه استانی و ملی در زمینه تامین زیر ساخت ها و امکانات در این یادمان ملی توجه ویژه ای صورت گیرد.
نجاتی گفت:حرم حضرت دانیال نبی(ع)، آثار تاریخی و باستانی همچنین منطقه عملیاتی فتح المبین که یکی از مهمترین عملیات ها در دوران دفاع مقدس می باشد که زمینه انجام عملیات های متعدد دیگر شد، موجب شده است تا همه ساله از سراسر کشور کاروان های زیادی به این منطقه سفر کنند.
وی گفت: انتظار می رود تا مسئولان استان خوزستان وشرکت های موجود در استان امکانات لازم جهت پذیرایی و اسکان کاروان های راهیان نور را در اختیار این یادمان قرار دهند.
فرماندار شوش افزود:این شهرستان از 15 مهرماه میزبان کاروان های راهیان نور دانش آموزی از سراسر کشور می باشد.
وی همچنین از دستگاههای اجرایی و خدماتی این شهرستان خواست برای خدمات رسانی بهتر به کاروان های راهیان نور امکانات خود را آماده کنند.
نجاتی بر گسترش فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه در راستای مقابله با تهاجم فرهنگی دشمن تاکید کرد و گفت: دانش آموزان با حضور در کاروان های راهیان نور و حضور در مناطق عملیاتی از نزدیک با صحنه های ایثار و مقاومت رزمندگان آشنا می شوند.
وی همچنین با اشاره به دوران دفاع مقدس گفت: امروز موضوع افزایش توان نظامی و اقتدار کشور به عنوان یکی از مهمترین ضرورت ها مطرح است که باید مورد توجه قرار گیرد و این مهم به عنوان یک عامل باز دارنده علیه دشمنان مطرح می باشد.
سرگرد کریم بابایی فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهرستان شوش نیز در این نشست از بازدید بیش از 870 هزار دانش آموز در سال گذشته از زیارتگاه شهدای فتح المبین خبر داد و گفت: شهرستان شوش همه ساله از 15 مهر ماه میزبان کاروان های راهیان نور دانش آموزی می باشد و دراین خصوص روزانه بیش از یکهزار و 500 نفر از این مناطق دیدن می کنند.
فرحان منصوری مسئول زیارتگاه شهدای فتح المبین شوش نیز ضمن ارائه گزارشی از اقدامات انجام شده گفت: این زیارتگاه بعد از شلمچه دومین زیارتگاه استان خوزستان از نظر تعداد پذیرش زائر و کاروان های راهیان نور می باشد.
وی گفت: در نوروز امسال تعداد کاروان های راهیان نور که این منطقه را زیارت کردند نسبت به سال گذشته افزایش 2 برابری داشت.
منصوری از برگزاری بیش از 3 هزار ساعت روایتگری دفاع مقدس برای کاروان های راهیان نور خبر داد.
در عملیات غرورآفرین فتح المبین که دوم فروردین ماه 1361 با رمز یا زهرا(س) در غرب شوش و دزفول انجام شد نیروهای بعثی عراق از مناطق مرزی ایران عقب رانده شدند.
فرماندار:ساماندهی یادمان عملیات فتح المبین در شوش نیازمند نگاه ملی است