170مجموعه فرهنگی و تاریخی در کشور به بخش خصوصی واگذار می شود

سه شنبه ۰۶ مهر ۱۳۹۵
170مجموعه فرهنگی و تاریخی در کشور به بخش خصوصی واگذار می شود

کرج-ایرنا-معاون توسعه مدیریت سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اعلام کرد: 170 مجموعه فرهنگی و بناهای تاریخی که امکان درآمدهای اقتصادی و فرهنگی دارند به بخش خصوصی واگذار می شود.

کرج-ایرنا-معاون توسعه مدیریت سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اعلام کرد: 170 مجموعه فرهنگی و بناهای تاریخی که امکان درآمدهای اقتصادی و فرهنگی دارند به بخش خصوصی واگذار می شود. به گزارش ایرنا، دکتر سمیع الله حسینی مکارم شامگاه دوشنبه در آیین بهره برداری از تالار کاروانسرانی شاه عباسی کرج، افزود: حدود 100 پروژه تاریخی و فرهنگی در حال آماده سازی و واگذاری به بخش خصوصی است .
وی بیان داشت: به تازگی نیز 25پروژه تاریخی را درکشور فراخوان داده ایم که به بخش خصوصی واگذار شود.
این مسئول خاطر نشان کرد: تنوع اقلیم، زبان،دین و .... در کشور از جاذبه های گردشگری محسوب می شود که باید از این ظرفیت های در مسیر جذب گردشگر استفاده کرد.
وی دربخشی دیگراز سخنانش اظهار کرد: یکی از دغدغه های جوانان در کشور بحث اشتغال و درآمدزایی است که بخش گردشگری ظرفیت های خوبی برای اشتغازایی دارد.
وی اظهارکرد:همه کشورها بوِیژه کشورهای پیشرفته یکی از برنامه هایی که در دستور کار دارند، توسعه بخش گردشگری است و طی دو دهه اخیردر این کشورها گردشگری در ایجاد اشتغال موثر بوده است.
مکارم گفت: سالانه یک میلیاردو 200 میلیون نفر گردشگر در کشورها حضور می یابند که یکهزارو 400میلیارد دلار درآمدایجاد می کنند.
وی افزود: سهم ایران نیز در بخش گردشگری حدود نیم درصد جهانی است که سالانه پنج میلیون و 200 هزار نفر گردشگر خارجی وارد ایران می شود و درآمد آن برای کشور 7میلیارد و 500 میلیون دلار است.
مکارم بیان داشت : اکنون کشور نسبت به گذشته از رشد10 درصدی گردشگری برخوردار است.
وی ادامه داد:گردشگری خارجی در کمک به بخش های اقتصادی،اجتماعی، فرهنگی و امنیتی و ارتقای روابط بین المللی موثر است .
وی بیان داشت:دولت تدبیر و امید به ویژه در زمان پسابرجام توانسته با رونق بخشیدن به بخش گردشگری در این بخش توفیقات خوبی به دست آورد.
این مسئول گفت: اکنون در حوزه گردشگری سرمایه گذاری ایجاد شده است و خوشبختانه دولت و مردم توجه ویژه ای به گردشگری دارند و امیدواریم با تعامل با دنیا بتوانیم ازمزایای اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی گردشگری استفاده کنیم .
170مجموعه فرهنگی و تاریخی در کشور به بخش خصوصی واگذار می شود
jkkjkjkjkj