مهمترین عناوین خبری ایرنا از شامگاه دوشنبه تا صبح سه شنبه

سه شنبه ۰۶ مهر ۱۳۹۵
مهمترین عناوین خبری ایرنا از شامگاه دوشنبه تا صبح سه شنبه

تهران - ایرنا - گزیده سخنان رئیس جمهوری در مراسم بزرگداشت روز جهانی گردشگری، مثبت بودن مذاکره با مسئولان روس،آمریکا و یوکیا آمانو، شرکت 1١٦هزار خانوار تاکنون در سرشماری اینترنتی، افزایش دو برابری حضور رسانه های خارجی در ایران، پیروزی ترامپ در انتخابات آمریکا براساس پیشگویی یک پیشگوی بزرگ آمریکایی،برگزاری نخستین مناظره انتخابات ریاست جمهوری آمریکا،شنود مکالمات آمریکایی ها با داعش توسط ارتش سوریه قبل از حمله به دیرالزور، نگرانی اتحادیه اروپا نسبت به استفاده داعش از تسلیحات شیمیایی و دعوت از بازیکن ایران برای تست دوپینگ مهمترین عناوین خبری ایرنا در 12 ساعت گذشته است.

تهران - ایرنا - گزیده سخنان رئیس جمهوری در مراسم بزرگداشت روز جهانی گردشگری، مثبت بودن مذاکره با مسئولان روس،آمریکا و یوکیا آمانو، شرکت 1١٦هزار خانوار تاکنون در سرشماری اینترنتی، افزایش دو برابری حضور رسانه های خارجی در ایران، پیروزی ترامپ در انتخابات آمریکا براساس پیشگویی یک پیشگوی بزرگ آمریکایی،برگزاری نخستین مناظره انتخابات ریاست جمهوری آمریکا،شنود مکالمات آمریکایی ها با داعش توسط ارتش سوریه قبل از حمله به دیرالزور، نگرانی اتحادیه اروپا نسبت به استفاده داعش از تسلیحات شیمیایی و دعوت از بازیکن ایران برای تست دوپینگ مهمترین عناوین خبری ایرنا در 12 ساعت گذشته است. **اخبار داخلی
تهران- دکتر روحانی گفت: پیشرفت، میوه امنیت است؛ قدردان همه نیروهای ‏امنیتی و مسلح هستیم.
نیویورک- معاون وزیرامورخارجه ایران برخی از کشورهای هسته ای جهان را به بی اعتنایی به ماده شش معاهده منع سلاح های هسته ای و صرف هزینه های هنگفت جهت تقویت توانمندی های هسته ای خودمتهم کرد و گفت سلاح های موجود در زرادخانه های این کشورها جهان را با نگرانی عمیق روبرو کرده است.
وین - علی اکبر صالحی رئیس سازمان انرژی اتمی در حاشیه شصتمین نشست سالیانه آژانس انرژی اتمی در وین دیدارهای خود با سرگئی کرینکو رئیس روس اتم، ارنست مونیز وزیر انرژی آمریکا و یوکیا آمانو مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی را مثبت و سازنده اعلام کرد.
آبادان - وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه اورژانس دریایی منطقه آزاد اروند تا پایان امسال راه اندازی می شود، گفت:خوزستان در زمینه بهداشت و درمان مشکلات فراوانی دارد و وزارت نفت نیز باید در توسعه درمان به وزارت بهداشت کمک بیشتری کند.
کوالالامپور - وزیر تجارت، سرمایه گذاری و گردشگری استرالیا در حالی به تهران سفر کرد که معتقد است روابط تاریخی ایران و استرالیا و تصمیم کانبرا برای تعطیل نکردن سفارتش در تهران در زمان تنش های سیاسی می تواند به این کشور در کسب جایگاه بهتری از بازار ایران در رقابت با دیگر کشورها کمک کند.
تهران - معاون مرکز آمار ایران گفت: تا ساعت شش عصر دوشنبه ١١٦ هزار خانوار در سرشماری اینترنتی شرکت کرده اند.
تهران - وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: 80 هزار میلیارد ریال تسهیلات حمایتی از ابتدای سال جاری تاکنون در قالب شیوه های مختلف از جمله طرح احیای واحدهای صنعتی به 10 هزار واحد صنعتی کوچک و متوسط کشور پرداخت شده است.
مشهد- مدیرکل رسانه های خارجی معاونت امور مطبوعاتی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: در طول فعالیت دولت یازدهم به ویژه بعد از برجام میزان حضور فعالان رسانه های کشورهای خارجی برای پوشش اخبار و بازدید از ظرفیت های ایران در مقایسه با دولت گذشته دو برابر شده است.
بندرعباس- مشاور وزیر نیرو و مدیرعامل شرکت مادر تخصصی مدیریت منابع آب ایران اعلام کرد: ظرفیت برداشت از منابع آب زیرزمینی 48 میلیارد مترمکعب است که اکنون شش میلیارد مترمکعب اضافه برداشت داریم.
تهران- وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: امروز فضای مجازی در خدمت صنعت گردشگری است و آمادگی کامل وجود دارد تا موجبات توسعه بیشتر را از طریق فضای مجازی برای گردشگری فراهم آوریم و باید همه دستاوردهای این صنعت به مردم جهان معرفی شود.
کرج -معاون توسعه مدیریت سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اعلام کرد: 170 مجموعه فرهنگی و بناهای تاریخی که امکان درآمدهای اقتصادی و فرهنگی دارند به بخش خصوصی واگذار می شود.
تایلند- بازیکن سرعتی زن تیم ملی ب والیبال ایران بعد ازمسابقه با تایلند برای تست دوپینگ دعوت شد.
**اخبار خارجی
تهران - دولت کلمبیا و'فارک' بزرگ ترین جنبش شورشی این کشور توافقنامه صلح را امضا کردند.
تهران - اولین مناظره از مناظره های سه گانه دونالد ترامپ و هیلاری کلینتون نامزدهای ریاست جمهوری آمریکا در دانشگاه هافسترا آغاز شد.
تهران - مقام های کمیسیون مناظره دونالد ترامپ و هیلاری کلینتون دو نامزد ریاست جمهوری آمریکا، از شرکت کنندگان دراین مناظره خواستند در آغاز مناظره از حرکات تشویقی و هو کشیدن خودداری کنند.
مسکو - پاتریارک کریل رهبر کلیسای ارتدکس روسیه در دیدار با هیات جمهوری اسلامی ایران شرکت کننده در نشست گفت وگوی ادیان دو کشور، گسترش تفاهم دینی ایران و روسیه را خواستار شد.
تهران - آلن لیچمن استاد آمریکایی که در بیش از 30 سال گذشته توانسته پیش بینی دقیقی از انتخابات هشت رئیس جمهوری آمریکا داشته باشد و به این سبب موسوم به 'تاریخ نویس سیاسی' است، پیش بینی کرده که دونالد ترامپ نامزد جمهوری خواه در انتخابات سال 2016 پیروز خواهد شد.
تهران - رئیس پارلمان سوریه مدعی شد که مکالمات میان آمریکایی ها و داعش قبل از حمله هوایی به مواضع ارتش سوریه در دیرالزور شنود شده است.
نیویورک - نیویورک تایمز روز یکشنبه در مقاله ای با ارائه دلایل متعددی تاکید کرد که دونالد ترامپ صلاحیت تصدی مقام ریاست جمهوری آمریکا را ندارد.
نیویورک - دبیر کل سازمان ملل متحد درقدردانی از آژانس بین المللی انرژی اتمی تلاش های این آژانس در طی 60 سال گذشته را عاملی برای صلح و سعادتمندی بشریت توصیف کرد.
باکو - کمیسیون مرکزی انتخابات جمهوری آذربایجان گزارش داد، در همه پرسی اصلاح قانون اساسی این کشور 69.7 درصد از شهروندان واجد شرایط رای مشارکت داشتند.
نیویورک - قائم مقام دبیرکل سازمان ملل گفت که به رغم گذشت 20 سال از تصویب معاهده منع آزمایش های هسته ای، جهان همچنان با خطرات فزاینده ای در این خصوص روبه رو است.
تهران - دولت عربستان سعودی به دلیل کسری بودجه و مشکلات ناشی از کاهش قیمت نفت در بازارهای جهانی مجبور به کاهش حقوق ماهیانه نمایندگان مجلس شورا و وزیران دولت شد.
تهران - رابرت فیکو نخست وزیر اسلواکی و رئیس دوره ای اتحادیه اروپا روز دوشنبه گفت که سهمیه درنظرگرفته شده برای توزیع پناهجویان در میان کشورهای عضو اتحادیه اروپا از نظر سیاسی پایان یافته است.
تهران - 'گیلز دی کرشوف' هماهنگ کننده امور مبارزه با تروریسم اتحادیه اروپا روز دوشنبه گفت، این اتحادیه نگران تغییر راهبرد داعش در زمینه انجام حملات تروریستی در اروپا به استفاده از تسلیحات شیمیایی است.
مهمترین عناوین خبری ایرنا از شامگاه دوشنبه تا صبح سه شنبه