101 فیلم کوتاه جهان به بخش مسابقه سی و سومین جشنواره فیلم کوتاه تهران راه یافت

سه شنبه ۰۶ مهر ۱۳۹۵
101 فیلم کوتاه جهان به بخش مسابقه سی و سومین جشنواره فیلم کوتاه تهران راه یافت

سمنان- ایرنا- مدیر‌عامل و رئیس هیأت مدیره انجمن سینمای جوانان ایران گفت: حدود 101 فیلم کوتاه از مجموع آثار رسیده در بخش بین الملل که مربوط به 30 کشور جهان است، به بخش مسابقه سی و سومین جشنواره فیلم کوتاه تهران راه یافته است.

سمنان- ایرنا- مدیر عامل و رئیس هیأت مدیره انجمن سینمای جوانان ایران گفت: حدود 101 فیلم کوتاه از مجموع آثار رسیده در بخش بین الملل که مربوط به 30 کشور جهان است، به بخش مسابقه سی و سومین جشنواره فیلم کوتاه تهران راه یافته است. فرید فرخنده کیش، روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا در سمنان، از ارسال بیش از چهار هزار و 500 فیلم کوتاه در بخش بین الملل سی و سومین جشنواره فیلم کوتاه تهران خبر داد و گفت: این فیلم ها از 117 کشور جهان برای شرکت در سی و سومین جشنواره که آبان 95 در تهران برگزار می شود به دبیرخانه جشنواره رسیده است.
فرخنده کیش افزود: از مجموع فیلم های ارسال شده 61 درصد فیلم های کوتاه داستانی، 13.8 درصد مستند کوتاه، 13.4 درصد فیلم کوتاه تجربی و 11.8 درصد را انیمیشن های کوتاه تشکیل می دهد.
وی با اشاره به آثار رسیده در بخش ملی این جشنواره نیز گفت: در حال حاضر این آثار در دست بررسی است و امیدواریم تا قبل از 15 مهر 95 فیلم های این بخش نیز معرفی شوند.
فرخنده کیش زمان برگزاری سی و سومین جشنواره بین المللی فیلم کوتاه تهران را 18 تا 24 آبان 95 در پردیس سینمایی چارسو تهران اعلام کرد و گفت: آثار رسیده از کشور های جهان به دبیر خانه جشنواره، نشان دهنده استقبال هنرمندان دنیا از سینمای ایران است.
مدیر عامل و رئیس هیأت مدیره انجمن سینمای جوانان ایران با اشاره به آغاز به کار پنجاه و چهارمین جشنواره منطقه ای سینمای جوان سمنان «کومش»، گفت: به طور معمول، این جشنواره سه بار در سال برگزار می شود که برگزاری این جشنواره در سمنان اولین جشنواره امسال است.
مدیر عامل و رئیس هیأت مدیره انجمن سینمای جوانان ایران افزود: این جشنواره آذر 95 در مشهد مقدس و در هفته اول اسفند ماه نیز در استان بوشهر برگزار می شود.
رئیس انجمن سینمای جوانان ایران در پنجاه و چهارمین جشنواره منطقه ای فیلم و عکس سینمای جوان «کومش» در سمنان حضور یافته است.
این جشنواره سه روزه در سه بخش فیلم کوتاه، فیلم نامه و عکس با حضور 120 هنرمند از 10 استان کشور و با نمایش ٤٩ فیلم در هشت نوبت برگزار می شود و از مجموع ٦٢٣ فیلم رسیده به دبیرخانه جشنواره، ٤٩ فیلم به بخش مسابقه راه یافته است.
101 فیلم کوتاه جهان به بخش مسابقه سی و سومین جشنواره فیلم کوتاه تهران راه یافت