سالانه یک میلیون قطعه ماهی زینتی در آران و بیدگل تولید می شود

سه شنبه ۰۶ مهر ۱۳۹۵
سالانه یک میلیون قطعه ماهی زینتی در آران و بیدگل  تولید می شود

آران و بیدگل، کاشان- ایرنا- مدیر جهاد کشاورزی آران و بیدگل گفت: سالانه یک میلیون قطعه انواع ماهی های زینتی در این شهرستان تولید می شود.

آران و بیدگل، کاشان- ایرنا- مدیر جهاد کشاورزی آران و بیدگل گفت: سالانه یک میلیون قطعه انواع ماهی های زینتی در این شهرستان تولید می شود. حسین فتاحی روز سه شنبه در گفت وگو با ایرنا اظهار کرد: ماهیان تولیدی علاوه بر صدور به برخی کشورها، به صورت عمده برای ایام نوروز و نمایش در آکواریمها در بازار های داخلی عرضه می شود.
وی با تاکید بر حمایت از طرح های تکثیر و تولید ماهیان زینتی در آران و بیدگل، افزود: با اجرای این طرحها می توان برای رونق اقتصادی منطقه و همچنین ایجاد اشتغال به خصوص دانش آموختگان رشته های کشاورزی کمک کرد.
فتاحی خاطر نشان کرد: بیش از 10 تن انواع آبزیان در پنج واحد پرورشی در یکسال گذشته در آران و بیدگل تولید شده است.
وی با اشاره به اینکه بیشتر ماهیان پرورشی که در این شهرستان تولید می شوند از نوع کپور و قزل آلا ست، تصریح کرد: بسیاری از استخرهای ذخیره آب کشاورزی به صورت دو منظوره ساخته شده تا افزون بر بهره گیری در کشاورزی، انواع آبزیان نیز در آنها پرورش داده شوند.
شهرستان آران و بیدگل با بیش از 100 هزار نفر جمعیت در شمالی ترین نقطه استان اصفهان، در فاصله شش کیلومتری شهرستان کاشان و 215 کیلومتری مرکز استان اصفهان قرار دارد.
سالانه یک میلیون قطعه ماهی زینتی در آران و بیدگل تولید می شود
jkkjkjkjkj