امام جمعه ارومیه: ستاد صیانت از موقوفات در آذربایجان غربی راه اندازی شود

سه شنبه ۰۶ مهر ۱۳۹۵
امام جمعه ارومیه: ستاد صیانت از موقوفات در آذربایجان غربی راه اندازی شود

ارومیه - ایرنا - نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه گفت: مسئولان اداره کل اوقاف، جدیت بیشتری در راه اندازی ستاد صیانت از موقوفات داشته باشند.

ارومیه - ایرنا - نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه گفت: مسئولان اداره کل اوقاف، جدیت بیشتری در راه اندازی ستاد صیانت از موقوفات داشته باشند. حجت الاسلام والمسلمین سید مهدی قریشی روز سه شنبه در دیدار با مدیرکل اوقاف و امور خیریه آذربایجان غربی افزود: تشکیل این ستاد می تواند دست سودجویان را از موقوفات در استان کوتاه کرده و موجب احقاق حقوق موقوفات شود.
وی اضافه کرد: فعالیت های بسیار خوبی از سوی اداره کل اوقاف و امور خیریه آذربایجان غربی در راستای ترویج فرهنگ وقف در بین مردم انجام شده که روند افزایشی تعداد موقوفات را در پی داشته است.
وی اظهار کرد: وقف در اسلام از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و باید بیش از پیش در راستای ترویج این فرهنگ در جامعه کوشید.
نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی همچنین با تبریک هفته دفاع مقدس گفت: این هفته یادآور مجاهدت هایی است که جوانان ایران اسلامی به ثبت رساندند و نام خود را در تاریح انقلاب جاودانه کردند.
حجت الاسلام والمسلمین قریشی افزود: ما همواره مدیون خون پاک شهدا هستیم و باید به هر نحو ممکن در راستای ادای این دین بکوشیم.
حجت الاسلام ناصر جوانبخت مدیرکل اوقاف و امور خیریه آذربایجان غربی هم در این دیدار با ارائه گزارشی از اقدامات انجام شده و فعالیت های پیش رو اظهار کرد: این اداره کل درمحرم امسال برنامه های ویژه ای تدارک دیده که برگزاری سوگواره بصیرت عاشورایی در قالب ویژه برنامه های لبیک یا حسین، رهروان زینبی، احلی من العسل و مراسم شیرخوارگان حسینی در بقاع متبرکه و آستان امامزادگان در استان از آن جمله است.
به گزارش ایرنا، آذربایجان غربی از استان های موفق در ثبت و اداره موقوفات است و تاکنون نزدیک به 6 هزار موقوفه در استان به ثبت رسیده است.
سال گذشته بیش از 120 موقوفه جدید در آذربایجان غربی ثبت شد که بیش از پیش بینی های صورت گرفته بود.
امام جمعه ارومیه: ستاد صیانت از موقوفات در آذربایجان غربی راه اندازی شود