دستگیری کلاهبردار در خطوط مترو تهران

سه شنبه ۰۶ مهر ۱۳۹۵
دستگیری کلاهبردار در خطوط مترو تهران

تهران- ایرنا- فرمانده یگان انتظامی پلیس مترو تهران گفت : فردی که با عنوان های جعلی و فریبکاری از شهروندان خطوط مترو تهران کلاهبرداری می کرد، شناسایی و دستگیر شد.

تهران- ایرنا- فرمانده یگان انتظامی پلیس مترو تهران گفت : فردی که با عنوان های جعلی و فریبکاری از شهروندان خطوط مترو تهران کلاهبرداری می کرد، شناسایی و دستگیر شد. سرهنگ علی راقی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود : بدنبال دریافت گزارش های مردمی مبنی بر کلاهبرداری فردی در برخی از ایستگاههای مترو، موضوع برای شناسایی فرد کلاهبردار در دستور کار یگان انتظامی مترو تهران قرار گرفت.
وی اظهار کرد : فرد کلاهبردار با جعل عنوان (کارمند یکی از ارگان های وابسته به نیروهای مسلح) و به شیوه های مختلف اقدام به اخاذی و کلاهبرداری از شهروندان در خطوط مترو می کرد.
به گفته سرهنگ راقی، پرونده ای در این رابطه تشکیل و رسیدگی به موضوع در دستور کار کارآگاهان پلیس مترو پایتخت قرار گرفت.
وی افزود: تیمی از ماموران مجرب مسئولیت رسیدگی به موضوع را بر عهده گرفته و تحقیقات گسترده خود برای شناسایی و دستگیری متهم را آغاز کردند.
سرهنگ راقی در مورد نحوه کلاهبرداری این فرد اظهار کرد: متهم مردی حدود 40ساله است که با طرح این موضوع که می تواند شرایط عضویت کارمندان دولت در تعاونی مسکن و یا بازنشستگی آنان از طریق مدارک پزشکی و بالینی را فراهم کند، طعمه های خود را شناسایی و از افراد کلاهبرداری می کرد.
وی با اشاره به تلاش و پیگیری زیاد گشت انتظامی مترو برای شناسایی متهم ؛ افزود: عوامل گشت انتظامی مستقر در مترو امام خمینی (ره) 30 شهریور متهم را در حین فریب یکی از شهروندان شناسایی و دستگیر کردند.
فرمانده یگان انتظامی پلیس مترو پایتخت با اشاره به اینکه متهم پس از دستگیری به جرم خود اعتراف کرد، گفت: در بازرسی از وسایل همراه متهم، تعدادی مدارک هویتی متعلق به افراد دیگر کشف شد.
به گفته سرهنگ راقی، متهم «نادر.ج» نام دارد و به اتهام جعل عنوان در سال های 93 و 94، به مدت 8 ماه در زندان بوده است.
وی با بیان اینکه این فرد به چند فقره کلاهبرداری دیگر نیز در شهر اصفهان اعتراف کرده، گفت: با اعتراف این متهم به 13 فقره کلاهبرداری، نامبرده در اختیار کارآگاهان پایگاه پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.
دستگیری کلاهبردار در خطوط مترو تهران