بیش از 68 هزار و 510مورد بازدید از جاذبه های تاریخی و فرهنگی بیله سوار

سه شنبه ۰۶ مهر ۱۳۹۵
بیش از 68 هزار و 510مورد بازدید  از جاذبه های تاریخی و فرهنگی  بیله سوار

اردبیل - ایرنا- فرماندار بیله سوار مغان گفت : در تابستان در سه ماهه تابستان 68هزار و510مورد بازدید ازجاذبه های تاریخی ، فرهنگی و گردشگری این شهرستان صورت گرفته است .

اردبیل - ایرنا - فرماندار بیله سوار مغان گفت: تابستان امسال 68 هزار و 510 مورد بازدید از جاذبه های تاریخی ، فرهنگی و گردشگری این شهرستان انجام شد. به گزارش ایرنا ، آرام حلیم روز سه شنبه در دیدار با کارکنان میراث فرهنگی بیله سوار مغان افزود: جذابیت اکوتوریسم و بوم گردی شهرستان بیله سوار جلوه زیبایی را در این منطقه به نمایش می گذارد.
وی با بیان اینکه ورزش های بومی و محلی در جذب گردشگر سهم دارد راهکار توسعه گردشگری بیله سوار را بومی گردی از طریق ایجاد خانه های مسافر و اجرای اکوکمپ عشایری در مناطق روستایی ذکر کرد.
فرماندار شهرستان بیله سوار برپایی بازارچه محلی صنایع دستی را یک ضرورت برای شهر بیله سوار دانست و افزود: با ایجاد این محل ، شاهد رونق کسب و کار در حوزه صنایع دستی خواهیم بود و توانمندی های فرهنگی و هنری عشایر به بیرون از مرزهای کشور انتقال خواهد یافت.
او افزود: حوزه میراث فرهنگی و گردشگری بخش مهمی از اقتصاد شهرستان را شامل می شود که اگر خدمات متنوعی به گردشگران ارائه شود شاهد شکوفایی اقتصاد منطقه ای در این بخش خواهیم بود.
حلیم برگزاری جشنواره کوچ عشایر را یکی از کارهای موفق در حوزه گردشگری و معرفی و شناسایی فرهنگ ها و توانمندی ها و صنایع دستی عشایر دانست و گفت: برنامه ریزی هایی انجام خواهد شد تا جشنواره کوچ عشایر در سال های بعد در قالب ملی برگزار شود.
بیله سوار مغان در شمال اردبیل و در نوار مرزی جمهوری آذربایجان واقع است.
بیش از 68 هزار و 510مورد بازدید از جاذبه های تاریخی و فرهنگی بیله سوار