تجربه بازنشستگان راهگشای جوانان باشد

سه شنبه ۰۶ مهر ۱۳۹۵
تجربه بازنشستگان راهگشای جوانان باشد

قم - ایرنا - تولیت آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه(س) در توصیه ای به بازنشستگان گفت: تجربه شما سرمایه بزرگی است که می تواند راهگشای خادمان جوان آستان مقدس باشد؛ باید این تجربه ها را به آنها منتقل کنید.

قم - ایرنا - تولیت آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه(س) در توصیه ای به بازنشستگان گفت: تجربه شما سرمایه بزرگی است که می تواند راهگشای خادمان جوان آستان مقدس باشد؛ باید این تجربه ها را به آنها منتقل کنید. به گزارش ایرنا به نقل از روابط عمومی آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه(س)، آیت الله سید محمد سعیدی روز سه شنبه در آیین تجلیل از خادمان بازنشسته حرم مطهر حضرت معصومه(س) اظهار کرد: خادمان حرم مطهر کریمه اهل بیت(ع) گرچه از نظر اداری و قانونی بازنشسته شدند، ولی از نظر عاطفی و وابستگی معنوی همواره بین آنها و آستان مقدس برقرار است.
وی با بیان این که بازنشستگی در آستان مقدس با سایر ارگان ها متفاوت است، گفت: ممکن است وقتی کسی در ارگانی بازنشسته شود، ارتباطش برای همیشه قطع شود، ولی حرم مطهر کریمه اهل بیت(ع) خانه ماست و اتمام کار قانونی ما در این مکان، به معنای قطع ارتباط با این مکان مقدس نیست.
تولیت آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه(س) خاطرنشان کرد: نورانیت و تجربه ای که در شما وجود دارد، می تواند در ترویج امر به معروف و نهی از منکر اثرگذاری بالایی داشته باشد.
معاون پشتیبانی و منابع انسانی آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه(س) نیز در این مراسم گفت: در راستای خدمت رسانی بهتر به بازنشستگان آستان، دفتر امور بازنشستگان و ایثارگران آستان مقدس مشغول به فعالیت شد.
محمد جوان با اشاره به برنامه های حمایتی از بازنشستگان آستان مقدس گفت: خدمت رسانی به خادمان و ارائه تسهیلات و خدمات رفاهی به آنها، همانند کارکنان آستان مقدس در حال انجام است و بر اساس هماهنگی های صورت گرفته، خانواده 50 تن از نیروهای بازنشسته که فوت شده اند، تحت حمایت خدمات حرم مطهر قرار گرفتند.
وی حمایت از بازنشستگان را امری ضروری دانست و گفت: حمایت از بازنشستگان علاوه بر این که وظیفه ای بر دوش نهادها و سازمان هاست، موجب دلگرمی هر چه بیشتر کارکنان در انجام وظایف خود می شود.
در پایان این مراسم، هم زمان با روز خانواده و تکریم بازنشستگان از خادمانی که در سال جاری بازنشسته شده بودند، تجلیل به عمل آمد.
روز 25 ذی حجه به عنوان روز خانواده و تکریم بازنشستگان در تقویم رسمی کشور درج شده است، علت انتخاب این روز شان نزول آیه «هل اتی» در سوره الانسان که راجع به خانواده و استحکام پایه های آن می باشد، عنوان شده است، سوره هل اتی در روز 25 ذی حجه در شان اهل بیت پیامبر(ص) نازل شد که پس از سه روز روزه و انفاق افطار خود، از طرف خداوند اطعام شدند.
تجربه بازنشستگان راهگشای جوانان باشد