فعالیت 97 درصدی واحدهای صنعتی در آران و بیدگل

چهارشنبه ۰۷ مهر ۱۳۹۵
فعالیت 97 درصدی واحدهای صنعتی در آران و بیدگل

آران و بیدگل، کاشان - ایرنا - رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت آران و بیدگل از فعالیت 97 درصدی واحدهای صنعتی در آران و بیدگل خبر داد و گفت: این شهرستان بالاترین رقم را به لحاظ فعالیت در کشور دارد.

آران و بیدگل، کاشان - ایرنا - رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت آران و بیدگل از فعالیت 97 درصدی واحدهای صنعتی در آران و بیدگل خبر داد و گفت: این شهرستان بالاترین رقم را به لحاظ فعالیت در کشور دارد. به گزارش ایرنا، حسین حاجی زاده روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: تعداد واحدهای صنعتی فعال و دارای پروانه بهره برداری این شهرستان 600 واحد است که با کمتر از سه درصد تعطیلی، کمترین تعطیلی واحدهای صنعتی در کشور را داراست.
وی با اشاره به تعامل دولت یازدهم با دنیا از طریق مذاکرات هسته ای افزود: خوشبختانه دوره تورم را پشت سر گذاشتیم و بازار از آرامش نسبی برخوردار است و باید برای پیشرفت و شکوفایی صنعتی کشور با تمام توان کار کنیم تا شاهد رونق هرچه بیشتر بخش اقتصادی باشیم.
حاجی زاده با بیان این که تک محصولی بودن می تواند در آینده مشکلاتی برای صنعت شهرستان بوجود آورد خاطرنشان کرد: پیگیری هایی برای خروج از تک محصولی بودن صنعت شهرستان در جریان است که از آن جمله می توان به ایجاد واحدهای تولیدی ظرف های یکبار مصرف، لوازم و قطعه های پلاستیکی خودرو، لامپ های کم مصرف، سازه های فلزی، لبنیات و ترشیجات اشاره کرد.
وی با اشاره به این که در سال گذشته یک صادر کننده نمونه ملی و چهار صادر کننده نمونه استانی داشتیم افزود: در حال حاضر 125 تولید کننده در شهرستان کارت بازرگانی داشته و می توانند صادرات و واردات انجام دهند.
شهرستان آران و بیدگل با بیش از 100 هزار نفر جمعیت در شمالی ترین نقطه استان اصفهان، در فاصله شش کیلومتری شهرستان کاشان و 215 کیلومتری مرکز استان اصفهان قرار دارد.
فعالیت 97 درصدی واحدهای صنعتی در آران و بیدگل