ادعای رسانه های صهیونیستی: «ذوالفقار» بزودی وارد زرادخانه حزب الله می شود

چهارشنبه ۰۷ مهر ۱۳۹۵
ادعای رسانه های صهیونیستی: «ذوالفقار» بزودی وارد زرادخانه حزب الله می شود

بیروت – ایرنا – روزنامه لبنانی الاخبار روز چهارشنبه نوشت : همانطور که انتظار می رفت اسرائیل نگرانی خود را از تولید موشک « ذوالفقار» که یک محصول نظامی ساخت داخل ایران و از جدیدترین و دقیق ترین موشک های موجود در زراد خانه موشکی آن است، ابراز کرد.

بیروت – ایرنا – روزنامه لبنانی الاخبار روز چهارشنبه نوشت : همانطور که انتظار می رفت اسرائیل نگرانی خود را از تولید موشک « ذوالفقار» که یک محصول نظامی ساخت داخل ایران و از جدیدترین و دقیق ترین موشک های موجود در زراد خانه موشکی آن است، ابراز کرد. به گزارش ایرنا ، الاخبار افزود: البته نگرانی اسرائیل به طور مشخص به معادله موجود بین آن و تسلیحات حزب الله مرتبط است زیرا براساس این معادله امکان انتقال هرگونه سلاح جنگی موجود در ایران و سوریه به لبنان و اضافه شدن آن به زرادخانه حزب الله و به معنای دیگر تهدید نظامی اسرائیل وجود دارد.
پایگاه خبری « ان . آر . جی» تاکید کرده که امکان رسیدن « ذوالفقار» به لبنان موجب نگرانی جدی اسرائیل شده است.
پایگاه « اسرائیل دیفنز» ویژه امور نظامی و امنیتی هم سوال کرده است که آیا ذوالفقار بزودی در اختیار حزب الله قرار می گیرد؟
موشک ذوالفقار موشکی زمین به زمین، مایل پرتاب، یک مرحله ای و با سوخت جامد مرکب است که قادر می باشد اهداف خود را تا فاصله 700 کیلومتری مورد اصابت قرار داده و منهدم کند.
این موشک از خانواده موشک های« فاتح 110» است اما بسیار دقیق تر و پیشرفته تر که از سکوی پرتاب متحرک و خودکششی و ویژگی های رادار گریزیی قابلیت نقطه زنی ، سبک و تاکتیکی بودن برخوردار است.
ادعای رسانه های صهیونیستی: «ذوالفقار» بزودی وارد زرادخانه حزب الله می شود