دو تا چهار ماه زندان برای متهمان پرونده 'پیراهن های پاره شده'

چهارشنبه ۰۷ مهر ۱۳۹۵
دو تا چهار ماه زندان برای متهمان پرونده 'پیراهن های پاره شده'

تهران- ایرنا- با وجود اعتراض های فراوان کارکنان ایرفرانس و اتحادیه های کارگری، دادگاهی در فرانسه روز چهارشنبه متهمان پرونده معروف 'پیراهن های پاره شده' را به دو تا چهار ماه حبس محکوم کرد.

تهران- ایرنا- با وجود اعتراض های فراوان کارکنان ایرفرانس و اتحادیه های کارگری، دادگاهی در فرانسه روز چهارشنبه متهمان پرونده معروف 'پیراهن های پاره شده' را به دو تا چهار ماه حبس محکوم کرد. به گزارش پایگاه اینترنتی شبکه تلویزیونی 'فرانس انفو'، حکم نهایی دادگاه متهمان پرونده رسیدگی به اتهامات تعدادی از کارکنان شرکت ایرفرانس امروز اعلام شد.
دادگاه رسیدگی به جرایم این افراد، آنها را به علت بر هم زدن جلسه کاری شرکت و حمله فیزیکی به مسئولان ارشد خود، به دو تا چهار ماه حبس محکوم کرد.
در میان 15 کارمند مجرم ایرفرانس، پنج تن از آنها به بر هم زدن جلسه کاری شرکت و 10 تن دیگر به حمله و مسئولان ارشد خود متهم شدند.
جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات تعدادی از کارکنان شرکت ایرفرانس امروز در حالی که روز گذشته (سه شنبه) برگزارش شد که این اقدام دستگاه قضایی با انتقادهای فراوانی روبرو شده است.
گیوم پولار یکی از خلبان های خطوط هوایی ایرفرانس در این باره گفت: آنها اشتباه بزرگی مرتکب شده اند اما این دلیل نمی شود که از کار اخراج شوند. تقاضای اصلی ما بازگشت آنها به شرکت و همچنین لغو مجازات اتخاذ شده درباره آنها است.
این خلبان فرانسوی با بیان این مطلب که سرمایه اصلی شرکت هواپیمایی ایرفرانس، کارمندان آن است، از دست دادن این سرمایه ها را زیانی جبران ناپذیر برای خطوط هواپیمایی ایرفرانس توصیف کرد.
یکی از فعالان اتحادیه کنفدراسیون عمومی کار فرانسه نیز حضور خود و همکارانش در جلسه دادگاه را دفاع از کارکنان ایرفرانس دانست و برگزاری این دادگاه را ناعادلانه خواند.
سال گذشته 15 نفر از کارکنان و خلبانان شرکت هواپیمایی ایرفرانس در جلسه ای کاری که به درگیری میان آنها و روسای شان منجر شد، پیراهن مسئولان ارشد خود را پاره کردند که بازتاب بسیار زیادی در رسانه های فرانسوی داشت. مترجم: منوچهر جعفری**انتشار دهنده : مریم شفیعی
دو تا چهار ماه زندان برای متهمان پرونده 'پیراهن های پاره شده'
jkkjkjkjkj