کشف 6.3 تن مواد مخدر در آذربایجان غربی

پنجشنبه ۰۸ مهر ۱۳۹۵
کشف 6.3 تن مواد مخدر در آذربایجان غربی

ارومیه - ایرنا - فرمانده انتظامی و دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر آذربایجان غربی گفت: در نیمه نخست امسال 6 هزار و 297 کیلوگرم انواع مواد مخدر در این استان کشف شده است.

ارومیه - ایرنا - فرمانده انتظامی و دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر آذربایجان غربی گفت: در نیمه نخست امسال 6 هزار و 297 کیلوگرم انواع مواد مخدر در این استان کشف شده است. سردار ناصر اصلانی روز پنجشنبه در مصاحبه با خبرنگار ایرنا افزود: از این مقدار 183 کیلوگرم هروئین، 429 کیلوگرم مرفین، 396 کیلوگرم تریاک، 86 کیلوگرم حشیش، 163 کیلوگرم کوکائین، 241 کیلوگرم شیشه، 896 کیلوگرم گراس و چهار هزار و 49 کیلوگرم پیش سازهای مواد مخدر بوده است.
وی اضافه کرد: در این مدت 42 باند تهیه و توزیع مواد مخدر در آذربایجان غربی شناسایی و متلاشی شده است.
سردار اصلانی گفت: میزان مواد مخدر کشف شده در آذربایجان غربی نسبت به مدت مشابه سال گذشته 64 درصد افزایش یافته است.
فرمانده انتظامی و دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر آذربایجان غربی افزود: در این رابطه 349 نفر قاچاقچی عمده و 2 هزار و 93 نفر قاچاقچی خرد دستگیر شده است که این دستگبری ها نسبت به مدت مشابه سال گذشته 26 درصد افزایش یافته است.
وی اضافه کرد: در نیمه نخست امسال سه هزار و 839 نفر معتاد متجاهر جمع آوری و به کمپ ها و زندان تحویل داده شدند.
وی اظهار کرد: جمع آوری معتادان متجاهر نیز نسبت به سال گذشته 110 درصد افزایش یافته است.
سردار اصلانی گفت: از قاچاقچیان املاک و وسایل نقلیه نیز کشف و توقیف شده است که این میزان نیز نسبت به مدت مشابه سال گذشته 20 درصد افزایش یافته است.
فرمانده انتظامی و دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر آذربایجان غربی همچنین گفت: در 45 روز گذشته در این استان 9 باند مواد مخدر شناسایی و متلاشی شده است.
وی افزود: از این باندها 554 کیلوگرم انواع مواد مخدر کشف و 30 نفر قاچاقچی دستگیر شده است.
وی اضافه کرد: با متلاشی شدن این باندها، 17 دستگاه خودروی سنگین و سبک توقیف شد که ارزش ریالی این خودروها 30 میلیارد ریال برآورد شده است.
کشف 6.3 تن مواد مخدر در آذربایجان غربی