Home

کشف 6.3 تن مواد مخدر در آذربایجان غربی

ارومیه - ایرنا - فرمانده انتظامی و دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر آذربایجان غربی گفت: در نیمه نخست امسال 6 هزار و 297 کیلوگرم انواع مواد مخدر در این استان کشف شده است.

پنجشنبه ۰۸ مهر ۱۳۹۵
کشف 6.3 تن مواد مخدر در آذربایجان غربی
سردار ناصر اصلانی روز پنجشنبه در مصاحبه با خبرنگار ایرنا افزود: از این مقدار 183 کیلوگرم هروئین، 429 کیلوگرم مرفین، 396 کیلوگرم تریاک، 86 کیلوگرم حشیش، 163 کیلوگرم کوکائین، 241 کیلوگرم شیشه، 896 کیلوگرم گراس و چهار هزار و 49 کیلوگرم پیش سازهای مواد مخدر بوده است.
وی اضافه کرد: در این مدت 42 باند تهیه و توزیع مواد مخدر در آذربایجان غربی شناسایی و متلاشی شده است.
سردار اصلانی گفت: میزان مواد مخدر کشف شده در آذربایجان غربی نسبت به مدت مشابه سال گذشته 64 درصد افزایش یافته است.
فرمانده انتظامی و دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر آذربایجان غربی افزود: در این رابطه 349 نفر قاچاقچی عمده و 2 هزار و 93 نفر قاچاقچی خرد دستگیر شده است که این دستگبری ها نسبت به مدت مشابه سال گذشته 26 درصد افزایش یافته است.
وی اضافه کرد: در نیمه نخست امسال سه هزار و 839 نفر معتاد متجاهر جمع آوری و به کمپ ها و زندان تحویل داده شدند.
وی اظهار کرد: جمع آوری معتادان متجاهر نیز نسبت به سال گذشته 110 درصد افزایش یافته است.
سردار اصلانی گفت: از قاچاقچیان املاک و وسایل نقلیه نیز کشف و توقیف شده است که این میزان نیز نسبت به مدت مشابه سال گذشته 20 درصد افزایش یافته است.
فرمانده انتظامی و دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر آذربایجان غربی همچنین گفت: در 45 روز گذشته در این استان 9 باند مواد مخدر شناسایی و متلاشی شده است.
وی افزود: از این باندها 554 کیلوگرم انواع مواد مخدر کشف و 30 نفر قاچاقچی دستگیر شده است.
وی اضافه کرد: با متلاشی شدن این باندها، 17 دستگاه خودروی سنگین و سبک توقیف شد که ارزش ریالی این خودروها 30 میلیارد ریال برآورد شده است.