کاهش دما، بارندگی و احتمال تگرگ در برخی مناطق گیلان

پنجشنبه ۰۸ مهر ۱۳۹۵
کاهش دما، بارندگی و احتمال تگرگ در برخی مناطق گیلان

رشت - ایرنا - سرپرست اداره پیش بینی و هشدار اداره کل هواشناسی گیلان از کاهش دما، بارندگی، وزش باد و در برخی مناطق مستعد استان احتمال تگرگ تا اوایل هفته آینده خبر داد.

رشت - ایرنا - سرپرست اداره پیش بینی و هشدار اداره کل هواشناسی گیلان از کاهش دما، بارندگی، وزش باد و در برخی مناطق مستعد استان احتمال تگرگ تا اوایل هفته آینده خبر داد. مازیار غلامی روز پنجشنبه در گفت وگو با ایرنا بیان کرد: نقشه های هواشناسی نشان دهنده استقرار سامانه پرفشار در منطقه است بنابراین شرایط برای ابرناکی، مه آلود بودن هوا، رعد و برق، کاهش دما، بارندگی و وزش باد (گاهی شدید) و در مناطق مستعد احتمال تگرگ مهیاست.
وی آسمان امروز گیلان را ابری، در بعضی ساعت ها بارندگی، وزش باد، گاهی کاهش موقتی ابر عنوان و برای فردا (جمعه) نیز آسمان استان را طی صبح تا ظهر ابری و مه آلود، بارندگی متناوب، وزش باد، رعد و برق و طی عصر و شب ابری و مه آلود، بارندگی، وزش باد (گاهی خیلی شدید)، رعد و برق پیش بینی کرد.
غلامی بیشینه دمای گیلان در شبانه روز گذشته را با 29 درجه سلسیوس مربوط به رودبار و کمینه دما را با هشت درجه سلسیوس مربوط به جیرنده عنوان کرد.
وی گفت: بیشینه و کمینه دمای شهر رشت نیز در شبانه روز گذشته به ترتیب 26 و 16 درجه سلسیوس ثبت شده است.
وی خاطرنشان کرد: بیشترین میزان بارش باران در گیلان طی شبانه روز گذشته مربوط به رودسر با 46.3 میلیمتر و پس از آن بندرکیاشهر با 16.4 میلیمتر گزارش شده است.
7294/2007
کاهش دما، بارندگی و احتمال تگرگ در برخی مناطق گیلان