اشکانی: فرنگی کاران المپیکی به اردوی تیم ملی دعوت می شوند

دوشنبه ۱۲ مهر ۱۳۹۵
اشکانی: فرنگی کاران المپیکی به اردوی تیم ملی دعوت می شوند

تهران - ایرنا - سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی بزرگسالان ایران گفت: همه فرنگی کاران المپیکی ایران در اردوی دوم تیم ملی بعد از ایام عزاداری تاسوعا و عاشورای حسینی (ع) به اردوی تیم ملی دعوت می شوند.

تهران - ایرنا - سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی بزرگسالان ایران گفت: همه فرنگی کاران المپیکی ایران در اردوی دوم تیم ملی بعد از ایام عزاداری تاسوعا و عاشورای حسینی (ع) به اردوی تیم ملی دعوت می شوند. «علی اشکانی» روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا در پاسخ به این سئوال که کدامیک از ملی پوشان المپیکی از دنیای قهرمانی خداحافظی کرده است؟ افزود: بنا داریم در اردوی دوم از همه ملی پوشان دعوت کنیم که در این اردو مشخص می شود که کدامیک قصد ادامه فعالیت را دارند.
وی ادامه داد: کشتی یک ورزش آماتور است و نمی توانیم کسی را وادار به کاری کنیم و قهرمانان بعد از خداحافظی هر کدامشان در بخش های مختلف سیاسی، اقتصادی و ورزشی به فعالیت خود ادامه می دهند و چنانچه هر کدامشان از دنیای قهرمانی خداحافظی کرده و قصد مربیگری دارند از حضورشان در کادر فنی تیم ملی استقبال می کنیم.
دارنده مدال نقره پیکارهای قهرمانی سال 2005 جهان در بوداپست مجارستان ادامه داد: در نهایت در اردوی سوم با همه داشته های اصلی وارد مرحله جدی تری از تمرینات تیم ملی خواهیم شد و تعدادی از فرنگی کاران جوان نیز به اردو دعوت خواهند شد تا در مرحله نخست بتوانیم با قدرت در پیکارهای قهرمانی وزن های غیر المپیکی جهان در مجارستان (آذر ماه) و پس از آن در مسابقات جایزه بزرگ در جمهوری آذربایجان حضور یابیم.
وی همچنین با اشاره به اینکه کار کشتی چون آغاز سال تحصیلی از مهر ماه آغاز می شود، گفت: با توجه به برنامه اتحادیه جهانی کشتی در خصوص تغییر وزن های صورت گرفته و روش نوینی که قهرمانان دو وزن غیر المپیکی (71 و 80 کیلوگرم) با برگزاری مسابقات جداگانه مشخص می شود، تمرینات تیم ملی نیز از 10 مهر ماه برای کسب آمادگی در این پیکارها آغاز شده است.
سرمربی سابق تیم کشتی فرنگی نوجوانان ایران همچنین با اشاره به تغییر قوانین کشتی و حذف خاک کردن پس از اخطار کم کاری از این رشته، یادآور شد: به همین دلیل نیاز داریم تا تمرینات جدیدی را انجام و به آزمون و خطاهایی نیاز داریم که بتوان تمرینات مورد نظر را براساس آن طراحی کنیم.
وی ادامه داد: سبک کشتی ایران در دنیا به گونه ای است که مقداری با قوانین جدید همخوانی ندارد و این کارمان را سخت کرده و به همین دلیل فرنگی کاران ایرانی نیاز به فنون ریسکی دارند به این معنی که در زمان مبارزه در مقاطعی باید ریسک و گاهی کشتی را مدیریت کنند و آنالیز کادر فنی برای ارایه تاکتیک مبارزات کاملا متغییر خواهد بود.
دارنده سه مدال طلا و یک نقره قهرمانی آسیا ادامه داد: در گذشته ملی پوشان در خاک می توانستند امتیازات خوبی بگیرند اما با تغییر قوانین اکنون مجبور هستند در سرپا این کار را انجام دهند و ضمن آنکه امتیازات گرفته را باید حفظ کنند و از سوی دیگر داوران با ذره بین به دنبال نمایندگان ما هستند تا به آنها اخطار بدهند و به همین دلیل شرایط برای ما بسیار سخت شده است و برای موفقیت نیاز به فرصت و زمان کافی داریم.
وی یادآور شد: اینکه بگوییم با این شرایط بتوانیم خیلی سریع نتایج خوبی بگیریم، منطقی نیست، اما قصد داریم هر چه سریعتر خود را با قوانین جدید وفق دهیم و ضمن آنکه توجه زیادی به پشتوانه سازی داریم تا با بهره گیری از تجربیان بزرگان کشتی، جایگاه کشتی فرنگی را در جهان حفظ کنیم.
سرمربی جوان تیم ملی کشتی فرنگی بزرگسالان در پاسخ به این سئوال که در شرایط موجود برای پذیرش این پست مهم آیا ریسک نکرده است؟ گفت: به خود و کارم ایمان دارم و عاشق کارم هستم.
وی ادامه داد: با دل و جان در اردوهای تیم ملی حضور خواهم یافت و این عشق با توجه به دانش و حسی که دارم به وجود آمده و در این راه از همه بزرگان کمک خواهم گرفت و در نهایت باید پاسخگوی نتایج باشم.
وی با تاکید بر اینکه تغییر قوانین کشتی فرنگی سبب خواهد شد تا شیوه تمرینات تغییر کند، تصریح کرد: به نظم و انضباط در اردو اهمیت فراوانی می دهم و نباید ورزشکار سالاری در ورزش باشد.
وی که سابقه حضور در بازی های المپیک 2000 سیدنی و 2004 آتن را دارد، بیان داشت: کشتی فرنگی با تلاش و همت گروهی از مربیان، از نقطه ای ضعیف به جایگاه رفیعی رسیده و ما نیز قصد داریم این مسیر را ادامه دهیم.
اشکانی خطاب به منتقدان و همه علاقمندان به کشتی گفت: برای کسب نتایج خوب صبر و حوصله داشته باشند و انرژی مثبت به ملی پوشان بدهند چرا که موفقیت کشتی فرنگی برای همه خانواده این رشته است و همانطور که نتایج درخشان این رشته در المپیک لندن برای همه بود و برای یک نفر نبود و اینجا نیز اگر موفقیت و یا شکستی باشد برای همه است و همیشه آماده شنیدن انتقادها و پیشنهادهای همه بزرگان و مربیان این رشته خواهم بود.
اشکانی: فرنگی کاران المپیکی به اردوی تیم ملی دعوت می شوند