ادامه اعتراض ها درکشمیر/90کشته ،1200 زخمی

سه شنبه ۱۳ مهر ۱۳۹۵
ادامه اعتراض ها درکشمیر/90کشته ،1200 زخمی

دهلی نو-ایرنا- تعداد قربانیان خشونت های خونین 88 روز گذشته در کشمیر به 90 کشته و بیش از یک هزار و 200 مجروح افزایش یافته است .

دهلی نو-ایرنا- تعداد قربانیان خشونت های خونین 88 روز گذشته در کشمیر به 90 کشته و بیش از یک هزار و 200 مجروح افزایش یافته است . به گزارش ایرنا،درگیری میان پلیس و معترضان به قتل' برهان مظفر وانی ' فرمانده حزب المجاهدین کشمیر از 19 تیر بعد از تشییع جنازه ' وانی ' آغاز شد.
نیروهای امنیتی هند ، هشتم جولای (18 تیر) با دریافت اطلاعاتی در خصوص 'وانی' درنماز جمعه در منطقه 'انانتاگ' در ایالت جامو و کشمیر باحضور در منطقه ، وی و دو همراهش را به قتل رساندند.
به گفته مقامات محلی، اعتراض های کشمیر به رغم گذشت سه ماه و برجا گذاشتن 90 کشته و یک هزار و 200 مجروح همچنان ادامه دارد.
تعطیلی مراکز خرید ،دانشگاهها، مراکز آموزشی و وسایل حمل و نقل عمومی زندگی مردم کشمیر را فلج کرده است .
مقامات دولتی ایالت جامو و کشمیر اعلام کردند بیش از شش هزار و 600 نیروی امنیتی و پلیس دولت مرکزی برای برقراری آرامش در کشمیر مستقر شده است .
پلیس و نیروهای امنیتی تاکنون برای جلوگیری از ادامه اعتراض ها و خشونت ها در کشمیر بیش از 300 نفر از جوانان را دستگیر کرده است .
رهبران جدایی طلب کشمیر روز سه شنبه خواستار ادامه اعتراض صلح آمیز زنان کشمیری در سطح شهر و مراکز شلوغ در اعتراض به خشونت پلیس شدند.
رهبران جدایی طلب کشمیر از حدود سه ماه پیش از مردم خواسته اند با ادامه اعتصاب ها به خشونت نیروهای امنیتی و پلیس اعتراض کنند.
تلاش دولت هند برای گفت وگو با رهبران سیاسی کشمیر برای پایان دادن به خشونت ها تاکنون به نتیجه ای نرسیده است .
وزیر کشور هند تاکنون دو بار برای گفت وگو با رهبران و احزاب مختلف سیاسی برای برقراری آرامش به سرینگر مرکز تابستانی ایالت جامو و کشمیر سفر کرده است .
کشمیر تنها ایالت هند با اکثریت مسلمان است و درگیری میان شبه نظامیان کشمیری و نیروهای امنیتی هند از سال 1989 تاکنون 68 هزار کشته برجای گذاشته است.
ادامه اعتراض ها درکشمیر/90کشته ،1200 زخمی