اقدامات فرهنگی و تعامل بیشتر کاهش جمعیت کیفری زندان را به دنبال دارد

پنجشنبه ۱۵ مهر ۱۳۹۵
اقدامات فرهنگی و تعامل بیشتر کاهش جمعیت کیفری زندان را به دنبال دارد

شاهرود- ایرنا- مدیر کل زندانهای استان سمنان گفت: اقدامات فرهنگی و تعامل بیشتر دستگاهای فرهنگی بستر سازی فرهنگی و کاهش جمعیت زندانیان را به دنبال دارد.

شاهرود- ایرنا- مدیر کل زندانهای استان سمنان گفت: اقدامات فرهنگی و تعامل بیشتر دستگاه ها، بستر سازی فرهنگی و کاهش جمعیت زندانیان را به دنبال دارد. به گزارش ایرنا،عباسعلی عرب چهارشنبه در آیین تودیع و معارفه رئیس زندان شاهرود با بیان اینکه،باید در استان به دنبال کاهش زندانبان باشیم؛ افزود:افزایش جمعیت کیفری در این استان برازنده مردم بافرهنگ آن نیست.
وی با بیان اینکه دستگاه قضایی موظف به اجرای دقیق قانون در جامعه برای مجرمان و تبهکاران است و هیچ چشم پوشی وجود ندارد ،ادامه داد: تعامل بیشتر دستگاه های فرهنگی ،شناسایی آسیب های فردی و اجتماعی و ریشه یابی آنها در کاهش چشم گیر جمعیت کیفری زندان ها بسیار موثر است.
این مسئول تاکید کرد:راهکارهای ویژه برای کاهش جمعیت کیفری زندان در استان سمنان درحال انجام است.
مدیر کل زندانهای استان سمنان گفت: کاهش جمعیت کیفری زندانها و رسیدگی به امور زندانیان خواست ریاست قوه قضاییه است که در سرلوحه کار این ادراه کل قرار دارد.
وی با تقدیر از تلاش های چند ساله امید کهربایی، رییس اداره زندان شاهرود گفت: به خاطر توانمندی هایش در جایگاه معاون امور مالی این اداره کل به ادامه خدمت خواهد پرداخت.
دادستان عمومی و انقلاب شهرستان شاهرود هم دراین آیین گفت: تعامل و اقدامات مفید و مناسب اداره زندان شاهرود با دادگستری و دادستانی باغث رضایتمندی خانواده های زندانیان شده است.
حسین رجبی افزود: تلاش ها برای پیگیری امور زندانیان و خانواده آنها در اسرع وقت از جمله کارهای خداپسدانه در این اداره است.
وی زندان را از هرگونه اقلام ممنوعه وبه خصوص مواد مخدر پاک دانست که مایه افتخار کارکنان زندان شاهرود است.
رییس سابق اداره زندان شاهرود هم در این آیین گفت: زندان شاهرود در سه سال متوالی رتبه نخست مسابقات قرآن استان را کسب کرده و برگزیدگان آن به رقابت های کشوری معرفی شدند.
امید کهربایی افزود: تعداد 60 نفر از مددجویان زندان شاهرود از دو تا 14 جزء قرآن کریم را حفظ هستند .
وی همدلی و همکاری کارکنان زندان شاهرود را در برپایی کارهای فرهنگی و رفع مشکلات خانواده های زندانیان مثال زدنی دانست.
رییس سابق اداره زندان شاهرود گفت : در راستای اجرای طرح تکریم خانواده های زندانیان دوسالن جدید ملاقات و ایجاد فضای سبز و تامین وسایل رفاهی درفضای سبز برای آسایش خانواده های زندانیان ساخته شده است.
کهربایی با اشاره به اینکه زندان شاهرود از سال 1388 بنا به درخواست فراوان مردم و مسئولان استان سمنان و شهرستان شاهرود قبل از تکمیل پروژه برای خروج زندان از محوطه شهری ،گشایش یافت ،ادامه داد: پس از گذشت شش سال از بهره برداری آن گام های بعدی باید تکمیل شود.
وی گسترش حفاظت فیزیکی با تکمیل دیوارهای اصلی، نصب سیم خاردار مناسب ،نصب رکوب ،ایجادفنس در بین محوطه زندان با دیوارهای اصلی ،تامین نور مناسب و دوربین های مدار بسته را از اولویت های کاری انجام شده در زمان تصدیش برشمرد.
کهربایی تکمیل و ساخت بند زنان و بند کارگران را ضرورت این زندان دانست.
رییس سابق اداره زندان شاهرود گفت: زندان بانی کاری بسیار سخت دانست که با روح و جسم انسان به صورت مستقیم در ارتباط است .
در این آیین که برخی مسئولان قضایی ،محلی ،نظامی و انتظامی حضور داشتند از زحمات
امید کهربایی رئیس سابق زندان شاهرود تقدیر شد و ایرج میرزایی به عنوان رئیس جدید زندان این شهر معرفی شد .
ایرج میرزایی پیش از این چند سال معاون اداره زندان شاهرود بوده است.
اقدامات فرهنگی و تعامل بیشتر کاهش جمعیت کیفری زندان را به دنبال دارد