اعطای 7.5 میلیارد ریال تسهیلات برای تعاونی ها در میانه

پنجشنبه ۱۵ مهر ۱۳۹۵
اعطای 7.5 میلیارد ریال تسهیلات برای تعاونی ها در میانه

تبریز- ایرنا- معاون استاندار و فرماندار شهرستان ویژه میانه گفت: روستائیان در صورت تشکیل تعاونی با 25 نفر اعضا و 40 درصد آورده، می توانند از تسهیلات 7 میلیارد و 500 میلیون ریالی با سود 4 درصد برخوردار شوند.

تبریز- ایرنا- معاون استاندار و فرماندار شهرستان ویژه میانه گفت: روستائیان در صورت تشکیل تعاونی با 25 نفر اعضا و 40 درصد آورده، می توانند از تسهیلات 7 میلیارد و 500 میلیون ریالی با سود 4 درصد برخوردار شوند. به گزارش ایرنا، حمید شکری روز پنجشنبه در جلسه هماهنگی راه اندازی تعاونی ها در بخش کندوان میانه اظهار کرد: مبلغ تسهیلات به تعاونی های با اعضای بیشتر از 200 نفر افزایش چشمگیری دارد، بطوریکه برای راه اندازی تعاونی های مختلف و گسترده در روستاها و بخش های شهرستان، می توان حتی تمامی تسهیلات تخصیصی از سوی دولت را به این شهرستان جذب کرد.
وی با بیان اینکه بعضی استانها در این راستا موفق عمل کرده اند، افزود: شهرستان میانه از هر نظر در سطح استان و به نسبت کشوری نیز از توانایی ها و ظرفیت های بالایی برخوردار است اما بهره مندی از این تسهیلات ویژه نیازمند همت جمعی است.
شکری، بخش کندوان را بر اساس ارزیابی ها پایلوت شهرستان به سبب ظرفیت تولید و اشتغال بالا، منابع آبی و زمین های مستعد کشاورزی عنوان کرد و گفت: این بخش از نظر تولیدات کشاورزی از جمله محصولات باغی مستعدتر و تولید بالا می باشد که می توانیم به ایجاد صنایع فراوری تبدیلی با سود دهی بالا در این بخش همت کنیم.
وی از مردم، مسئولان و بخشدار کندوان خواست تا از ظرفیت و امکاناتی که دولت برای بخش ها و روستاها تخصیص داده با ایجاد تعاونی های یک منظوره و یا چند منظوره نهایت بهره را ببرند.
فرماندار میانه، راه اندازی شرکت توسعه و عمران میانه را از امور مهم در راستای عمران و آبادانی شهرستان دانست و افزود: با ایجاد این شرکت که میزان سهام خریداری شده از سوی مردم با آغاز پذیره نویسی 7 میلیارد ریال هست و نیازمند سرمایه اولیه 30 میلیارد ریال می باشد، قدم های مهمی در راستای توسعه شهرستان برداشته می شود.
شکری، اقدام مثبت در بخش کندوان را سبب افزایش تولید و درآمد، ارزش افزوده و اشتغال بیشتر برشمرد و گفت: با این کار دیگر بخش ا حتی در سطح استان نیز از بخش کندوان میانه الگو برداری می کنند.
اعطای 7.5 میلیارد ریال تسهیلات برای تعاونی ها در میانه