رویکرد حذفی در مسائل اجتماعی و فرهنگی جوابگو نیست

پنجشنبه ۱۵ مهر ۱۳۹۵
رویکرد حذفی در مسائل اجتماعی و فرهنگی جوابگو نیست

بندرعباس- ایرنا- مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری هرمزگان گفت: برای حل مسائل اجتماعی و فرهنگی رویکرد حذفی جوابگو نیست بلکه باید با ابزار فرهنگی به سراغ حل مسائل فرهنگی رفت.

بندرعباس- ایرنا- مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری هرمزگان گفت: برای حل مسائل اجتماعی و فرهنگی رویکرد حذفی جوابگو نیست بلکه باید با ابزار فرهنگی به سراغ حل مسائل فرهنگی رفت. به گزارش خبرنگار ایرنا، منصور اخلاقی پور عصر پنجشنبه در نشست مشترک اساتید ، صاحب نظران و کارشناسان آسیب های اجتماعی که به مناسبت هفته نیروی انتظامی برگزار شد، اظهار داشت: اعتبارات و امکانات محدود هستند و باید برای حل آسیب ها و مسائل اجتماعی بهترین راه حل با کمترین هزینه ها را یافت.
وی افزود: مسائل اجتماعی و فرهنگی هر منطقه باید با در نظر گرفتن شرایط و محیط همان منطقه ریشه یابی و تحلیل شود و از این منظر برگزاری نشست های علمی و تخصصی در رابطه با آسیب های اجتماعی می تواند راه گشا باشد.
اخلاقی پور با تشکر از معاونت اجتماعی نیروی انتظامی استان به جهت بسترسازی زمینه این نشست، اضافه کرد: البته نباید فراموش کرد که حوزه نظر با عمل بسیار متفاوت هستند و در این زمینه نباید دیدگاه معلول نگر و رفع مسئولیت داشت.
مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری هرمزگان خاطر نشان کرد: برنامه ها، همایش ها و جشنواره های فرهنگی هنری متعددی را در زمینه آسیب های اجتماعی با رویکرد عملگرایانه در نظر داریم که به زودی آنها را اعلام و اجرایی می کنیم.
وی همچنین در بازدید از مراکز مشاوره در کلانتری های بندرعباس راه اندازی این مراکز را اقدامی موثر در راستای تغییر نگرش عمومی و کاهش بزهکاری عنوان کرد.
رویکرد حذفی در مسائل اجتماعی و فرهنگی جوابگو نیست