سفیر آمریکا در یمن: آماده همکاری با طرفداران منصور هادی هستیم

پنجشنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۵
سفیر آمریکا در یمن: آماده همکاری با طرفداران منصور هادی هستیم

تهران - ایرنا- ماتیو تولر سفیر آمریکا در یمن در دیدار با علی محسن صالح معاون رئیس جمهوری مستعفی و فراری یمن با تکرار ادعای حمله انصارالله به ناو آمریکایی، بر آمادگی کشورش برای همکاری و حمایت از نظامیان طرفدار هادی رئیس جمهوری مستعفی و فراری تاکید کرد.

تهران - ایرنا- ماتیو تولر سفیر آمریکا در یمن در دیدار با علی محسن صالح معاون رئیس جمهوری مستعفی و فراری یمن با تکرار ادعای حمله انصارالله به ناو آمریکایی، بر آمادگی کشورش برای همکاری و حمایت از نظامیان طرفدار هادی رئیس جمهوری مستعفی و فراری تاکید کرد. به گزارش پایگاه خبری التغییر، سفیر آمریکا در یمن ضمن تاکید بر مخالفت جامعه جهانی با تهدید گذرگاه های بین المللی صلح و امنیت مدعی شد: حمله انصارالله به ناو آمریکایی نشان دهنده میزان نادیده گرفتن امنیت منطقه و دریانوردی بین المللی از سوی آنها است.
وی با ادعای تمایل آمریکا به حل بحران یمن و از سرگیری گفت وگوهای صلح، بر آمادگی این کشور برای حمایت از نیروهای مزدور عبد ربه منصور هادی رئیس جمهوری مستعفی و فراری یمن تاکید کرد.
آمریکا به بهانه حمله موشکی نیروهای انصار الله یمن به ناو آمریکایی یو .اس.اس درصدد است به صورت علنی در یمن مداخله مستقیم کرده و از نظامیان طرفدار عبدربه منصور هادی رئیس جمهوری مستعفی و فراری یمن حمایت مالی، تسلیحاتی و غیره به عمل آورد.
رسانه های مزدور عربستان پیشتر با اعتراف به شکست های اخیر عربستان در جبهه های نظامی در مقابله با نیروهای یمنی از جمله حمله موشکی روز گذشته به پایگاه هوایی استان طائف عربستان، حمله توپخانه ای به مواضع طرفداران هادی در شهر مارب و حمله موشکی به کشتی سویفت امارات در اول اکتبر که خسارت جانی و مالی زیادی به این کشور وارد کرد، از اعلام آمادگی آمریکا برای حمایت از نیروهای هادی ابراز خشنودی کردند.
این در حالی است که ارتش و کمیته های مردمی هرگونه ادعا در خصوص حمله موشکی به ناو آمریکایی را تکذیب و اعلام کردند که هیچ گونه ارتباطی میان نیروی دریایی یمن با حمله به رزمناو آمریکایی در سواحل الحدیده در دریای سرخ وجود ندارد.
یک مقام نظامی یمن ضمن رد ادعای آمریکا در خصوص حمله موشکی نیروهای ارتش و کمیته های مردمی یمن به آن، این ادعا را بی اساس خواند.
ارتش آمریکا بامداد امروز /پنجشنبه/ با موشک کروز به سه سایت راداری در مناطق تحت کنترل نیروهای انقلاب مردمی یمن حمله کرد.
یمن از ششم فروردین سال گذشته تاکنون مورد تجاوز زمینی ، هوایی ودریایی عربستان وهمراهانش قرار گرفته و بر اثر آن 10 هزار تن کشته وهزاران تن دیگر زخمی شده اند.
سفیر آمریکا در یمن: آماده همکاری با طرفداران منصور هادی هستیم
jkkjkjkjkj