جدال آقای خاص و معمولی؛ قرمزهای پرافتخار انگلیس بار دیگر به هم رسیدند

جمعه ۲۳ مهر ۱۳۹۵
جدال آقای خاص و معمولی؛ قرمزهای پرافتخار انگلیس بار دیگر به هم رسیدند

تهران - ایرنا - تیم فوتبال لیورپول روز دوشنبه در هفته هشتم لیگ برتر انگلیس در ورزشگاه آنفیلید میزبان تیم منچستریونایتد است تا این مسابقه جدالی حساس از سوی شاگردان آقای خاص و معمولی فوتبال انگلیس باشد.

تهران - ایرنا - تیم فوتبال لیورپول روز دوشنبه در هفته هشتم لیگ برتر انگلیس در ورزشگاه آنفیلید میزبان تیم منچستریونایتد است تا این مسابقه جدالی حساس از سوی شاگردان آقای خاص و معمولی فوتبال انگلیس باشد. به گزارش ایرنا؛ تیم لیورپول که در بیست و پنجمین دوره رقابت های لیگ برتر با «یورگن کلوپ» آلمانی که خود را آقای معمولی می نامد، بازی های درخشانی را به نمایش گذاشته و تیم های بزرگی همانند آرسنال و چلسی را شکست داده است، در آخرین دیدار این هفته که روز دوشنبه برگزار می شود، مقابل تیم بزرگ منچستر یونایتد و دارنده بیشترین عنوان قهرمانی در لیگ برتر انگلیس، که البته هنوز با آقای خاص «خوزه مورینیو» و بازیکنان گران قیمتش انتظارات کارشناسان و هواداران را فراهم نکرده است، بازی خواهد کرد.
البته با این شرایط باید گفت شاگردان کلوپ در این دیدار نسبت به تیم حریف فشار کمتری را تحمل کرده و به میدان خواهند رفت.
درحال حاضر تیم لیورپول در کنار تیم منچسترسیتی صدرنشین با 18 گل زده بهترین خط حمله لیگ برتر انگلیس را تا پایان هفته هفتم به خود اختصاص داده و به طور حتم در دیدار روز دوشنبه بازیکنان خط دفاعی تیم منچستر یونایتد مقابل حرکات ویران کننده «روبرتو فریمینو» و «دانیل استوریج» مهاجمان و «فیلیپ کوتینیو» هافبک هجومی تیم لیورپول کار آسانی نخواهند داشت.
لیورپول خط حمله بسیار خوبی دارد و در سال دوم حضور کلوپ در این تیم این موضوع بیشتر نمایان شده است. بازیکنان این تیم با مربی آلمانی خود همانطور که منچستر یونایتد با خوزه مورینیو تغییر سبک داده، سبک بازی خود را تغییر داده اند اما برعکس منچستر یونایتد آنان انتظارات کارشناسان و هواداران را برآورده کرده اند.
با این تفاسیر بهترین خط حمله لیگ برتر با تیمی که در هفت هفته گذشته هشت گل خورده روبه رو خواهد شد و این خبر خوبی برای خوزه مورینیو که به اندیشه های تدافعی در فوتبال مشهور است، نیست.
«یورگن کلوپ» سرمربی لیورپول در سال 94 و در نخستین نشست خبری خود در باشگاه لیورپول، در پاسخ به این پرسش که «خوزه مورینیو» در ابتدای حضورش لقب آقای خاص را برای خودش انتخاب کرد. شما قصد انتخاب لقبی برای خود ندارید؟ گفت: من یک آدم کاملا معمولی هستم.
مسابقه بین دو تیم فوتبال لیورپول و منچستر یونایتد همواره از حساسیت خاصی برخوردار بوده و به شهرآورد شمال غربی انگلستان نیز معروف است. این دو باشگاه پرافتخارترین باشگاه های فوتبال انگلستان هستند که مجموعاً ۱۲۱ جام مختلف را کسب کرده اند.
دو تیم لیورپول و منچستر یونایتد تا کنون در لیگ انگلستان 166 بار به مصاف یکدیگر رفتند که که سهم برد شیاطین سرخ (منچستریونایتد) 67 پیروزی و لیورپول 55 برد بوده است. 44 جدال این دو تیم با نتیجه تساوی به پایان رسیده است.
لیگ برتر انگلیس از سال ۱۹۹۲ شروع شده که بیشترین عنوان قهرمانی این لیگ در اختیار باشگاه منچستر یونایتد هست که با ۱۳ بار قهرمانی رکورددار قهرمانی در این رقابت هاست.
تیم مدعی چلسی نیز این هفته میزبان تیم لسترسیتی شگفتی ساز فصل گذشته لیگ برتر انگلیس است که در سال گذشته برای نخستین بار عنوان قهرمانی این لیگ را کسب کرد.
البته عبور از تیم لسترسیتی که از هفت بازی گذشته تنها 8 امتیاز کسب کرده و در رده دوازدهم جدول رده بندی این لیگ ایستاده است، کار دشواری برای تیم چلسی به نظر نمی رسد و اگر اتفاق خاصی نیفتد این تیم می تواند به راحتی از سد لستر بگذرد.
منچسترسیتی صدرنشین نیز که از 7 بازی گذشته 18 امتیاز کسب کرده و تنها در هفته هفتم مقابل تیم تاتنهام با نتیجه دو بر صفر شکست خورد، میزبان تیم اورتون است و تکلیف این دیدار هم می توان گفت تقریبا مشخص است و شاگردان پپ گواردیولا از آنجا که نمی خواهند نتیجه دیدار برابر تاتنهام تکرار شود، به دنبال برتری در این دیدار هستند و پیروزی آنان دور از دسترس نیست.
جدول دیدارهای هفته هشتم لیگ برتر انگلیس به این شرح است:
شنبه، 24 مهرماه
چلسی - لسترسیتی
وست برومویچ – تاتنهام
استوک سیتی – ساندرلند
منچسترسیتی - اورتون
بورثمورت - هال سیتی
آرسنال - سوانسی
کریستال پالاس - وستهام
یکشنبه،25مهرماه
میدلز بورو - واتفورد
ساوتهمپتون - برنلی
دوشنبه،26 مهرماه
لیورپول - منچستریونایتد
جدول رده بندی لیگ برتر انگلیس:
1- منچستر سیتی/7 بازی/18 امتیاز
2- تاتنهام/7 بازی/17 امتیاز
3- آرسنال/ 7 بازی/16 امتیاز(تفاضل گل 9 )
4- لیورپول/7 بازی/ 16 امتیاز (تفاضل گل 8 )
جدال آقای خاص و معمولی؛ قرمزهای پرافتخار انگلیس بار دیگر به هم رسیدند
jkkjkjkjkj