کمیته ملی المپیک: قصد تقابل با وزارت ورزش را نداریم

شنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۵
کمیته ملی المپیک: قصد تقابل با وزارت ورزش را نداریم

تهران -ایرنا- دبیرکل کمیته ملی المپیک روز شنبه با تاکید بر اینکه این کمیته به هیچ عنوان قصد تقابل با وزارت ورزش ندارد،گفت:کمیته بین المللی المپیک در نامه اخیر خود به اساسنامه های مشترک فدراسیون های ورزشی ایراد گرفته است و ما هم حق هیچ گونه دخالتی در امور فدراسیون‌ها را نداریم.

تهران -ایرنا- دبیرکل کمیته ملی المپیک روز شنبه با تاکید بر اینکه این کمیته به هیچ عنوان قصد تقابل با وزارت ورزش ندارد،گفت:کمیته بین المللی المپیک در نامه اخیر خود به اساسنامه های مشترک فدراسیون های ورزشی ایراد گرفته است و ما هم حق هیچ گونه دخالتی در امور فدراسیون ها را نداریم. به گزارش ایرنا شاهرخ شهنازی روز شنبه پس از پایان پنجاهمین نشست هیات اجرایی کمیته ملی المپیک در گفت و گو با خبرنگاران درباره نامه اخیر کمیته بین المللی المپیک در اصلاح اساسنامه فدراسیون های ورزشی،گفت: این کمیته به فدراسیون های جهانی اعلام کرد تا براساس توافقی که دوره قبل درباره اصلاح اساسنامه ها صورت گرفت نتیجه را اطلاع دهند لذا این موضوع تنها شامل ایران نیست.
وی افزود: IOC بر اساس چشم انداز 2020 به دنبال تطبیق اساسنامه کشورها و کمیته های المپیک با سیاست آنهاست که ما آن نامه را به اطلاع فدراسیون های ورزشی و وزارت ورزش و جوانان رساندیم.
دبیرکل کمیته ملی المپیک گفت:ما به هیچ وجه قصد تقابل با وزارت ورزش را نداشته و نداریم . کمیته ملی المپیک تنها واسطه ارسال نامه اصلاح اساسنامه از سوی کمیته بین المللی المپیک به فدراسیون های ورزشی و وزارت ورزش و جوانان بودیم .
شهنازی اضافه کرد: از طرف هیات اجرایی از وزیر ورزش و جوانان در برپایی نشستی با رئیسان فدراسیون های ورزشی برای بررسی این موضوع قدردانی می کنیم که از آنها خواسته شد تا اساسنامه های خود را مورد تائید فدراسیون های جهانی قرار دهند.
وی گفت: ما دخالت و یا تاکیدی در بندهای اساسنامه نداریم زیرا این فدراسیون ها و وزارت ورزش وجوانان هستند که تصمیم گیری می کنند برای ما تفاوتی ندارد که اساسنامه فعلی یا اصلاح شده به تایید فدراسیون جهانی برسد ما هر گونه همکاری را با وزرات ورزش و جوانان خواهیم داشت.
دبیرکل کمیته ملی المپیک درعین حال متذکر شد که در نامه کمیته بین المللی المپیک به اساسنامه مشترک بین همه فدراسیون های ورزشی ایراد گرفته شده است .
شهنازی همچنین به موضوعات مطرح شده در نشست امروز هیات اجرایی درباره بازی های پیش رو آسیایی و زمستانی،تخصیص بودجه کمیته پارالمپیک و تعیین خزانه داری کمیته ملی المپیک اشاره کرد و گفت: در این نشست سرپرستان بازی های آسیایی زمستانی ژاپن ،کشورهای اسلامی باکو و بازی های آسیایی داخل سالن و رزمی ترکمنستان معرفی و انتخاب شدند.
بر این اساس سید عبدی افتخاری رئیس فدراسیون اسکی سرپرست بازی های آسیایی زمستانی،شاهرخ شهنازی سرپرست بازی های کشورهای اسلامی و اصغر رحیمی رئیس مرکز نظارت بر تیم های ملی سرپرست کاروان ایران در بازیهای آسیایی داخل سالن شدند.
دبیرکل کمیته ملی المپیک تاکید کرد که در این دوره کاروان کیفی تر و رشته های مدال آور به این رقابت ها اعزام خواهند شد و انتظارداریم مانند همیشه دولت در تامین بودجه حمایت کند.
شهنازی به گزارش رئیس کمیته ملی پارالمپیک درباره تعیین و تکلیف بودجه این کمیته اشاره کرد و گفت: در این نشست تصمیم گرفته شد که نماینده کمیته ملی المپیک و پارالمپیک به سازمان مدیریت و برنامه ریزی بروند تا تکلیف بودجه این دو کمیته از محل بودجه سال 95 کشور مشخص شود.
دبیرکل کمیته ملی المپیک درباره معرفی سرپرست خزانه دار این کمیته نیز گفت: خزانه دار هفته آینده معرفی می شود.
کمیته ملی المپیک: قصد تقابل با وزارت ورزش را نداریم