ابراز شگفتی معاون وزیر ورزش از استقبال مربیان ایرانی از کنفرانس بین المللی تنیس

شنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۵
ابراز شگفتی معاون وزیر ورزش از استقبال مربیان ایرانی از کنفرانس بین المللی تنیس

تهران - ایرنا - معاون توسعه ورزش حرفه ای و قهرمانی وزیر ورزش، حضور بیش از 340 مربی تنیس ایرانی و خارجی در نخستین دوره کنفرانس بین المللی مربیان تنیس در ایران را رویدادی بی سابقه در ورزش کشور توصیف کرد.

تهران - ایرنا - معاون توسعه ورزش حرفه ای و قهرمانی وزیر ورزش، حضور بیش از 340 مربی تنیس ایرانی و خارجی در نخستین دوره کنفرانس بین المللی مربیان تنیس در ایران را رویدادی بی سابقه در ورزش کشور توصیف کرد. به گزارش خبرنگار ورزشی ایرنا، «سید نصرالله سجادی» امروز (شنبه) در مراسم افتتاحیه نخستین دوره کنفرانس بین المللی مربیان تنیس در ایران گفت: برگزاری این دوره در تهران به ویژه با حضور «میگوئل کرسپو» رئیس کمیته آموزش فدراسیون بین المللی بسیار مثمر ثمر خواهد بود، زیرا وی با مسائل موثر در رشد و توسعه این رشته در سطح جهان آشنا است.
سجادی استقبال مربیان ایرانی از این کنفرانس را بی نظیر دانست و افزود: به گفته مسئولین، هفته گذشته کنفرانس مشابهی برگزار شد اما تنها 50 مربی در آن شرکت کرده بودند؛ بنابراین حضور 343 مربی در کنفرانسی که به میزبانی کشورمان برگزار می شود نشان دهنده آن است که علاقه مندان تنیس در کشور ما زیاد هستند.
معاون وزیر ورزش درباره آینده ورزش تنیس در ایران اظهار داشت: آینده این رشته بستگی به حرکت و فعالیت مربیان کشور دارد زیرا برای تنیس حرفه ای ورزشکار باید از سنین پایه به طور مستمر فعالیت خود را آغاز کند و البته باید استعداد لازم را نیز داشته باشد.
سجادی ابراز امیدواری کرد که فدراسیون تنیس با فراهم کردن زیرساخت های لازم و با کمک وزارت ورزش بتواند این رشته ورزشی را در ایران توسعه دهد.
اولین دوره کنفرانس بین المللی مربیان تنیس با شرکت 345 مربی داخلی از 28 استان و همچنین مربیانی از قطر، عراق، اردن، عمان، لبنان، کویت و افغانستان به مدت 3 روز به میزبانی ایران و با حضور مدرسینی از کشورهای ایران، فرانسه و اسپانیا برگزار می شود.
در پایان این دوره به شرکت کنندگان گواهی شرکت در کنفرانس اهداء می شود.
«میگوئل کرسپو» رئیس کمیته آموزش فدراسیون بین المللی تنیس هم به عنوان یکی از بهترین مدرسان فدراسیون جهانی در ایران حضور دارد.
مراسم افتتاحیه کنفرانس بین المللی مربیان تنیس صبح امروز (شنبه) با حضور سید نصرالله سجادی معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای و عبدالحمید احمدی معاون فرهنگی و پژوهشی وزیر ورزش و جوانان و مجید شایسته رئیس، کامیار کیمیایی دبیر، مهرافرا منوچهری نائب رئیس فدراسیون در امور بانوان و امیر برقعی مدیر توسعه تنیس در غرب آسیا و آسیای میانه در آکادمی بین المللی تنیس استقلال تهران برگزار شد.
ابراز شگفتی معاون وزیر ورزش از استقبال مربیان ایرانی از کنفرانس بین المللی تنیس