آخرین بازدید از ضریح جدید امامین عسکریین(ع) در قم به مدت 10 روز انجام می شود

شنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۵
آخرین بازدید از ضریح جدید امامین عسکریین(ع) در قم به مدت 10 روز انجام می شود

قم - ایرنا - مدیر کارگاه ساخت ضریح امامین عسکریین(ع) گفت: آخرین بازدید از ضریح جدید امامین عسکریین(ع) از فردا(25 مهرماه) به مدت 10 روز در قم انجام می شود و پس از آن با هماهنگی های صورت گرفته با مقام های عراقی برای نصب به سامرا انتقال داده می شود.

قم - ایرنا - مدیر کارگاه ساخت ضریح امامین عسکریین(ع) گفت: آخرین بازدید از ضریح جدید امامین عسکریین(ع) از فردا(25 مهرماه) به مدت 10 روز در قم انجام می شود و پس از آن با هماهنگی های صورت گرفته با مقام های عراقی برای نصب به سامرا انتقال داده می شود. به گزارش ایرنا، حجت الاسلام ابراهیم لاجوردی عصر شنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به این که همزمان با محرم برای عزاداران حسینی(ع) و محبان اهل بیت(ع) آخرین بازدید از ضریح جدید امامین عسکریین(ع) در نظر گرفته شده است افزود: مردم می توانند در نوبت صبح از ساعت 8 الی 12 و در نوبت عصر از ساعت 15 الی 18 با مراجعه به ابتدای بلوار امین جنب پل شهید فاطمی محل ساخت ضریح بازدید کنند.
وی در ادامه گفت: ساخت این ضریح زیرنظر دفتر آیت الله سیستانی از مراجع تقلید در کشور عراق، به مدت چهار سال در قم به طول انجامید که برای ساخت آن از بهترین متخصصان و مواد و مصالح استفاده شد.
مدیر کارگاه ساخت ضریح امامین عسکریین(ع) ادامه داد: در ساخت این ضریح، چوب ساج به وزن یک هزار و 500 کیلوگرم، چهار هزار و 500 کیلوگرم نقره، سه هزار کیلوگرم مس، 70 کیلوگرم روکش طلا و مقادیر زیادی سنگ مرمر استفاده شده است.
وی افزود: برای طراحی سقف آن از هنر مقرنس و معرق کاری بهره برده شده است، ضمن این که جداره های داخلی آن با مس و آبکاری طلا تزیین شده است.
لاجوردی با بیان این که بسیاری از هنرمندان در ساخت این ضریح همکاری کرده اند گفت: ساخت چهار صندوق خاتم کاری شده توسط استادان شیرازی، 12 درب بزرگ طلایی و بافت یک هزار متر فرش دستباف از جمله هنرمندی های عاشقان اهل بیت(ع) است.
بیست و سوم محرم 1427 هجری قمری (سوم اسفند 1384) بر اثر انفجار شدیدی در مقدس ترین مکان شهر سامرا، حرم مطهر امام علی النقی(ع) و امام حسن عسکری (ع)، ضریح امامین عسکریین به طور کامل تخریب شد.
آخرین بازدید از ضریح جدید امامین عسکریین(ع) در قم به مدت 10 روز انجام می شود