اعلام آمادگی ایرنا برای توسعه اطلاع رسانی در منطقه آزاد ارس

یکشنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۵
اعلام آمادگی ایرنا برای توسعه اطلاع رسانی در منطقه آزاد ارس

تبریز - ایرنا- مدیرعامل سازمان خبرگزاری جمهوری اسلامی بر آمادگی این خبرگزاری برای تولید اخبار و توسعه اطلاع رسانی در منطقه آزاد ارس تاکید کرد و افزود: ایرنا در انعکاس مناسب اخبار و فعالیت های انجام شده در بخش های مختلف مناطق آزاد به ویژه مطقه آزاد ارس همکاری خواهد داشت.

تبریز - ایرنا- مدیرعامل سازمان خبرگزاری جمهوری اسلامی بر آمادگی این خبرگزاری برای تولید اخبار و توسعه اطلاع رسانی در منطقه آزاد ارس تاکید کرد و افزود: ایرنا در انعکاس مناسب اخبار و فعالیت های انجام شده در بخش های مختلف مناطق آزاد به ویژه مطقه آزاد ارس همکاری خواهد داشت. به گزارش خبرنگار اقتصادی ایرنا، محمد خدادی عصر شنبه در دیدار مدیرعامل منطقه آزاد ارس در محل سازمان خبرگزاری اسلامی، بر پیگیری تاسیس دفتر خبرگزاری ایرنا در منطقه آزاد ارس تاکید کرد و افزود: نباید اطلاع رسانی فقط به ایجاد یک دفتر در یک منطقه آزاد ارس موکول شود بلکه برگزاری نشست های خبری، میزگردها در تهران، مراکز استان و تولید بولتن نیز می تواند به معرفی فعالیت این مناطق کمک کند.
وی بر اهمیت مهارت اطلاعات در تولید اخبار دقیق تاکید کرد و افزود: قدرت اطلاعات قادر است مردم و سرمایه گذار را به مشارکت ترغیب کند؛ با این حال تولید اطلاعات و اثربخشی آن نیازمند برنامه ریزی و مشارکت مردم است.
خدادی با تاکید بر اینکه در ایران مهارت تولید اطلاعات ضعیف است، خاطرنشان کرد: به جای تولید اطلاعات، نظر تولید می شود که امکان مقایسه برای مخاطب وجود ندارد و برداشت ها سطحی می شود.
وی افزود: البته همانطور که در بحث اقتصاد بیشتر توزیع کننده داریم و تولیدکننده محدود است، در رسانه نیز همین وضعیت حاکم بوده و کمتر تولید داریم چون تولید اطلاعات هزینه دارد و سرمایه گذار می خواهد.
مدیرعامل ایرنا با بیان اینکه قدرت اطلاعات قادر است سرمایه گذار و مردم را به تصمیم سازی و مشارکت برساند، افزود: برای تولید اطلاعات باید برنامه ریزی داشته و به دنبال مشارکت باشیم.
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس نیز در این دیدار به برخی اقدامات انجام شده در این منطقه اشاره کرد و همکاری بیشتر ایرنا برای تولید اطلاعات و انعکاس فعالیت های این منطقه را خواستار شد.
محسن خادم عرب باغی، ایرنا را رسانه معتبر و امین برای انعکاس اخبار مناطق آزاد کشور دانست و افزود: خبرگزاری جمهوری اسلامی از توان حرفه ای بالایی برای افزایش حجم اخبار به ویژه اخبار تولیدی برخوردار است و تاسیس دفتر منطقه آزاد ارس، سبب انتشار اخبار این منطقه در بخش ملی و بین المللی خواهد شد.
در این دیدار محمد عزیزی راد رئیس خبرگزاری جمهوری اسلامی در آذربایجان شرقی، علی اکبر علیزاده، کارشناس معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و مسئول پیگیری تفاهمنامه بین وزارت ارشاد و دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد و ابراهیم نصیری نماینده وزارت ارشاد و مدیر فرهنگی هنری سازمان منطقه آزاد ارس حضور داشتند.
منطقه آزاد ارس در 137 کیلومتری شهر تبریز مرکز استان آذربایجان شرقی قرار دارد و از قطب های عمده دانشگاهی و صنعتی ایران محسوب می شود.
شهر جلفا به عنوان مرکز منطقه ارس، در زمینه تجاری و گمرکی دارای پیشینه صد ساله بوده و مرز مشترک ایران و جمهوری خودمختار نخجوان در شهر جلفا، به عنوان پرترددترین مرز مسافری ایران پس از فرودگاه های تهران مطرح است.
اعلام آمادگی ایرنا برای توسعه اطلاع رسانی در منطقه آزاد ارس