رویدادها و تحولات سوریه در یک نگاه/25 مهر

یکشنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۵
رویدادها و تحولات سوریه در یک نگاه/25 مهر

تهران - ایرنا - آزادی معردس در حومه شمالی حماه سوریه؛ مذاکرات سوری از لوزان تا لندن، تسلط نیروهای مورد حمایت ترکیه بر 'دابق' سوریه و انتقاد اردوغان از اقدام آمریکا برای ساخت فرودگاه در عین العرب از خبرهای مهم امروز سوریه است.

تهران - ایرنا - آزادی معردس در حومه شمالی حماه سوریه؛ مذاکرات سوری از لوزان تا لندن، تسلط نیروهای مورد حمایت ترکیه بر 'دابق' سوریه و انتقاد اردوغان از اقدام آمریکا برای ساخت فرودگاه در عین العرب از خبرهای مهم امروز سوریه است. ** منابع خبری امروز یکشنبه گزارش دادند که ارتش سوریه شهرک 'معردس' در حومه شمالی حماه سوریه را از اشغال تروریست ها آزاد کردند.
** مذاکرات در لوزان شنبه شب در حالی بدون توافق شرکت کنندگان بر سر راهکاری مشخص خاتمه دادن جنگ در سوریه به پایان رسید که وزیر امور خارجه روسیه از توافق طرف ها به تداوم تماس ها در آینده نزدیک خبر داد و وزیر امور خارجه آمریکا گفت که این تماس ها در روز دوشنبه (فردا) برقرار خواهد شد.
**منابع خبری خارجی از تسلط نیروهای مورد حمایت ارتش ترکیه (ارتش آزاد) بر شهرک 'دابق' به عنوان مهم ترین مخفی گاه تروریست ها در شمال سوریه خبر دادند.
** 'محمد رضا رئوف شیبانی' سفیر جمهوری اسلامی در سوریه در پایان ماموریت پنج ساله خود در این کشور با بشار اسد دیدار کرد.
** روزنامه 'الثوره' سوریه با انتشار گزارشی تحت عنوان 'آمریکا و همپیمانانش برای نجات تروریست ها به میز مذاکره بازگشتند' نوشت: آمریکا و همپیمانانش بار دیگر برای نجات تروریست های مورد حمایت خود در سوریه به میز مذاکره روی آوردند.
** در حالی که ارتش سوریه در محله های شرقی حلب به شدت با تروریست ها درگیر است، هواپیماهای ارتش این کشور از روز جمعه اقدام به ریختن بسته هایی حاوی اقلام مورد نیاز تروریست ها برای تسلیم شدن در این مناطق کرد.
** رئیس جمهوری ترکیه طی سخنانی در دانشگاه اردوغان در ولایت 'ریزه' واقع در شمال ترکیه، ضمن انتقاد از اقدام آمریکا برای ساخت یک فرودگاه در کوبانی در شرق حلب و محدوده شمال سوریه، گفت: آمریکایی ها در جنوب عین العرب در حال ایجاد تاسیساتی هستند؛ آنها باید قبل از اقدام در این زمینه به جای مشورت با گروه تروریستی 'پ.ی.د' با ما مشورت می کردند.
رویدادها و تحولات سوریه در یک نگاه/25 مهر
jkkjkjkjkj