رویدادها و تحولات ترکیه در یک نگاه/26 مهر

دوشنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۵
رویدادها و تحولات ترکیه در یک نگاه/26 مهر

تهران - ایرنا - درخواست مقتدی صدر مبنی بر عدم دخالت ترکیه در نبرد موصل؛ اردوغان می گوید که محال است ترکیه در عملیات موصل حضور نداشته باشد، تقویت مواضع ارتش ترکیه در مرز عراق و کنترل 9 منطقه در شمال سوریه توسط نیروهای تحت حمایت ترکیه، از خبرهای مهم امروز ترکیه است.

تهران - ایرنا - درخواست مقتدی صدر مبنی بر عدم دخالت ترکیه در نبرد موصل؛ اردوغان می گوید که محال است ترکیه در عملیات موصل حضور نداشته باشد، تقویت مواضع ارتش ترکیه در مرز عراق و کنترل 9 منطقه در شمال سوریه توسط نیروهای تحت حمایت ترکیه، از خبرهای مهم امروز ترکیه است. **'مقتدی صدر' رهبر جریان شیعه صدر عراق خواستار تظاهرات در مقابل سفارت ترکیه در اعتراض به حضور نیروهای این کشور در خاک عراق شد و گفت که ترکیه نباید در نبرد آزادسازی موصل دخالت کند.
** معاون نخست وزیر و سخنگوی دولت آنکارا امروز در اولین واکنش دولت این کشور به عملیات موصل با ادعای این که بازی بسیار جدی در منطقه در جریان است و ترکیه تحولات را از نزدیک دنبال می کند، از اعزام 'امید یالچین' قائم مقام جدید وزارت خارجه ترکیه به بغداد خبر داد.
** خبرگزاری فرانسه به نقل از رجب طیب اردوغان تاکید کرد که ترکیه در عملیات آزادسازی موصل از دست تروریست های داعش ایفای نقش خواهد کرد، زیرا آنکارا نمی تواند تصور کند که در حاشیه قرار بگیرد.
** به گزارش اسکای نیوز، همزمان با آغاز عملیات موصل برای آزادسازی این شهر از سلطه تروریست های داعش، ارتش ترکیه نیز مواضع خود را در مرز با عراق تقویت کرد.
** ارتش ترکیه امروز اعلام کرد که حدود یک هزار و 500 نفر از نیروهای عراقی شرکت کننده در عملیات آزادسازی موصل توسط ترکیه در پایگاه بحث برانگیز بعشیقه عراق آموزش دیده اند.
** بنا به اعلام ارتش ترکیه، 9 منطقه در شمال سوریه به کنترل نیروهای تحت حمایت این کشور درآمد.
رویدادها و تحولات ترکیه در یک نگاه/26 مهر
jkkjkjkjkj