طرح واکسیناسیون آنفلوآنزا در کهگیلویه وبویر احمد آغاز شد

یکشنبه ۰۲ آبان ۱۳۹۵
طرح واکسیناسیون آنفلوآنزا در کهگیلویه وبویر احمد آغاز شد

یاسوج- ایرنا- رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی یاسوج گفت: طرح واکسیناسیون علیه بیماری آنفلوآنزا ویژه گروه های پرخطر در مراکز بهداشتی و درمانی کهگیلویه و بویراحمد آغاز شده است.

یاسوج- ایرنا- رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی یاسوج گفت: طرح واکسیناسیون علیه بیماری آنفلوآنزا ویژه گروه های پرخطر در مراکز بهداشتی و درمانی کهگیلویه و بویراحمد آغاز شده است. به گزارش ایرنا، رضا چمن روز یکشنبه در نشست شورای سلامت کهگیلویه و بویراحمد در یاسوج اظهار داشت: احتمال تلفات ناشی از بیماری آنفلوآنزا بین افراد عادی کمتر از یک درصد است اما مرگ و میر در گروه هایی که بیماری زمینه ای و خاص دارند بالاست.
وی گفت: هر سال از اوایل مهر تا اواخر اسفند موج فراگیر بیماری آنفلوآنزا است که باید از انتشار و شیوع آن بین زنان باردار، بیماران قلبی و پیوندی، بیماران تحت شیمی درمانی و افراد کهنسال پیشگیری شود.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی یاسوج بیان کرد: بیماری آنفلوآنزا سالانه سبب مرگ و میر بیش از 250 هزار نفر در جهان می شود و این بیماری سال گذشته در استان های شرقی و غربی کشور نیز تلفاتی داشت.
چمن با اشاره به شعار غلبه بر دیابت برای سال 95، عنوان کرد: فاز نخست طرح غربالگری بیماری های غیرواگیر شامل فشار خون و دیابت در کهگیلویه و بویراحمد انجام شد.
وی ابراز داشت: از مجموع 50 هزار نفر که در طرح غربالگری بیماری های غیرواگیر در کهگیلویه و بویراحمد شرکت کردند 869 نفر مبتلا به فشار خون جدی و 450 نفر نیز دارای بیماری دیابت شناسایی شدند.
وی گفت: باید تمامی افراد بالای 30 سال کهگیلویه و بویراحمد شامل جمعیت شهری و روستایی در سال 95 برای کنترل فشار خون و دیابت غربالگری شوند.
وی اظهار داشت: برای اجرای برنامه غربالگری در کهگیلویه و بویراحمد 15 میلیارد ریال اعتبار نیاز است.
طرح واکسیناسیون آنفلوآنزا در کهگیلویه وبویر احمد آغاز شد
jkkjkjkjkj