46 ملک آموزش و پرورش کرمان در اختیار سایر دستگاه هاست

سه شنبه ۰۴ آبان ۱۳۹۵
46 ملک آموزش و پرورش کرمان در اختیار سایر دستگاه هاست

کرمان - ایرنا - مدیرکل آموزش و پرورش کرمان گفت: 46 ملک آموزش و پرورش استان در اختیار سایر دستگاه هاست و برخی از این املاک به دلیل کمبود فضاهای آموزشی، مورد نیاز آموزش و پرورش است.

کرمان - ایرنا - مدیرکل آموزش و پرورش کرمان گفت: 46 ملک آموزش و پرورش استان در اختیار سایر دستگاه هاست و برخی از این املاک به دلیل کمبود فضاهای آموزشی، مورد نیاز آموزش و پرورش است. به گزارش ایرنا محمد محسن بیگی روز سه شنبه در نشست شورای آموزش و پرورش استان کرمان افزود: حق آموزش و پرورش به هیچ دستگاه دیگری روا نیست و این نهاد در کرمان نیاز مبرمی به فضاهای آموزشی دارد.
وی همچنین همسو بودن اولیا و مربیان را از اهمیت خاصی برخوردار دانست و گفت: اگر این همسویی وجود نداشته باشد نمی توان اهداف خود را در راستای تربیت و آموزش دانش آموزان عملی کرد.
وی هدف آموزش و پرورش را مشارکت والدین در امور تعلیم و تربیت دانش آموزان عنوان و اظهار کرد: این مشارکت به منظور مشارکت مالی نیست و اولیا و مربیان 2 رکن اساسی در آموزش و پرورش به شمار می روند.
مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان با بیان اینکه آموزش و پرورش نیازمند همفکری و تعامل با والدین است گفت: پدافند غیرعامل نیز از اهمیت ویژه ای برخوردار است.
وی افزود: تهدیدهایی نیز در حوزه سرمایه های معنوی و فرهنگی مردم وجود دارد که در این زمینه اقدامات خوبی در آموزش و پرورش انجام شده است.
رئیس اداره حقوقی اداره کل آموزش و پرورش استان کرمان نیز گفت: سه هزار و 27 ملک آموزش و پرورش فاقد سند رسمی است.
مریم معین الدینی با بیان اینکه یکهزار و 666 مورد از املاک آموزش و پرورش دارای سند رسمی است افزود: یکهزار و 391 ملک آموزش و پرورش در شهرستان های این استان فاقد حصار است.
وی بیان کرد: آموزش و پرورش استان کرمان 123 ملک را به صورت استیجاری در اختیار دارد و 572 ملک هم بدون استفاده، مفقوده و متروکه است.
وی گفت: مجوز فروش 209 ملک آموزش و پرورش در کرمان صادر شده که هفت ملک در سال 93 و پنج ملک نیز سال 94 به فروش رسیده است.
معین الدینی تعداد املاک بدون استفاده آموزش و پرورش استان کرمان را طبق آخرین آمار 448 مورد اعلام کرد.
46 ملک آموزش و پرورش کرمان در اختیار سایر دستگاه هاست
jkkjkjkjkj