رییس جمهوری هوشمندانه وزرایی معرفی کرد تا تفاوت مجالس نهم و دهم را نشان دهد

چهارشنبه ۰۵ آبان ۱۳۹۵
رییس جمهوری هوشمندانه وزرایی معرفی کرد تا تفاوت مجالس نهم و دهم را نشان دهد

تهران- ایرنا- نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: هوشمندی رییس جمهوری در معرفی سه فردی بود که در مجلس نهم رای اعتماد کسب نکردند تا تفاوت میان مجالس نهم و دهم را به چالش بکشد و به جامعه و آحاد مردم نشان دهد که این تفاوت چقدر است.

تهران- ایرنا- نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: هوشمندی رییس جمهوری در معرفی سه فردی بود که در مجلس نهم رای اعتماد کسب نکردند تا تفاوت میان مجالس نهم و دهم را به چالش بکشد و به جامعه و آحاد مردم نشان دهد که این تفاوت چقدر است. علی رضا رحیمی امروز -چهارشنبه- در گفت وگو با خبرنگار پارلمانی ایرنا درباره رای اعتماد نمایندگان به وزرای پیشنهادی فرهنگ و ارشاد اسلامی، ورزش و جوانان و آموزش و پرورش افزود: به طورکلی نظر نمایندگان مثبت است، ولی هنوز فراکسیون امید جلسه ای را برگزار نکرده و در هفته آینده فراکسیون امید جلسه ای را با وزرای پیشنهادی برای جمع بندی نظرات اعضا تشکیل می دهد.
وی ادامه داد: نگاه اعضای فراکسیون امید مجلس این است که در کشور و در دستگاه های اجرایی اختلال و خللی ایجاد نشود و در عین حال وزرای توانمندی انتخاب شوند.
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تصریح کرد: نگاه ما درباره وزرای پیشنهادی بیشتر درباره شخصیت مدیریتی این افراد است و برنامه هایی که برای این وزارتخانه ها دارند.
وی درباره این که گفته می شود یکی از وزرای پیشنهادی رای نخواهد آورد، گفت: برای تصمیم گیری باید منطق مدیریتی و سوابق مدیریتی افراد مدنظر قرار گیرد و حتی محمدعلی نجفی وقتی به وزارت آموزش و پرورش آمد از حوزه و دستگاه دیگری به این وزارتخانه منتقل شد.
رحیمی تصریح کرد: البته باید نگاه ما به توانمندی و ظرفیت های مدیریتی افراد باشد و بتوانند در زمان باقی مانده دولت یازدهم، برنامه های رییس دولت را مد نظر قرار دهند و بعلاوه بتوانند برنامه های خود را نیز به پیش ببرند.
وی در پاسخ به این سوال که برخی انتقاد می کنند که افرادی که در مجلس نهم رای نیاورده بودند نباید دوباره به مجلس معرفی می شدند، اظهار داشت: من فکر می کنم هوشمندی رییس جمهوری بود که این سه نفر را دوباره معرفی کرد تا تفاوت مجلس نهم و دهم را به چالش بکشد و به جامعه و آحاد مردم نشان دهد که این تفاوت چقدر است.
به گزارش ایرنا، نامه معرفی وزرای پیشنهادی رییس جمهوری برای تصدی مسوولیت وزارتخانه های آموزش و پرورش، ورزش و جوانان و فرهنگ و ارشاد اسلامی در جلسه علنی روز گذشته مجلس شورای اسلامی اعلام وصول شد.
جلسه رای اعتماد سید رضا صالحی امیری وزیر پیشنهادی فرهنگ و ارشاد اسلامی، مسعود سلطانی فر وزیر پیشنهادی ورزش و جوانان، فخرالدین احمدی آشتیانی وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش سه شنبه آینده در مجلس برگزار می شود.
رییس جمهوری هوشمندانه وزرایی معرفی کرد تا تفاوت مجالس نهم و دهم را نشان دهد