دور اول رقابت های انتخابی تیم ملی کشتی برگزار شد

جمعه ۰۷ آبان ۱۳۹۵
دور اول رقابت های انتخابی تیم ملی کشتی برگزار شد

تهران - ایرنا - رقابت های انتخابی تیم های ملی کشتی آزاد ، فرنگی و پهلوانی برای انتخاب ملی پوشان اعزامی به مسابقات جهانی غیر المپیکی صبح امروز (جمعه ) در حاشیه جام شاهد در خانه کشتی شماره دو آغاز شده و دور نخست این رقابت ها با اعلام نتایج پایان یافت .

تهران - ایرنا - رقابت های انتخابی تیم های ملی کشتی آزاد ، فرنگی و پهلوانی برای انتخاب ملی پوشان اعزامی به مسابقات جهانی غیر المپیکی صبح امروز (جمعه ) در حاشیه جام شاهد در خانه کشتی شماره دو آغاز شده و دور نخست این رقابت ها با اعلام نتایج پایان یافت . به گزارش ایرنا ، دور اول مسابقات انتخاب دو وزن کشتی آزاد ، یک وزن کشتی فرنگی و سه وزن کشتی پهلوانی انجام شد و نفرات برتر این وزن ها به شرح زیر است :‌
**کشتی آزاد
61 کیلوگرم : بهنام احسان‌پور، برنده 4 - مسعود اسماعیل‌پور 4 (احسان پور بدلیل امتیاز درشت برنده شد)
70 کیلوگرم: مصطفی حسین‌خانی 12 - محمد نادری 2
**کشتی فرنگی:
80 کیلوگرم:یوسف قادریان 3 - مهدی فلاح 2
رامین طاهری - استراحت
**کشتی پهلوانی:
90 کیلوگرم:اسماعیل نجاتیان 10 - مجتبی کلانتریان 2
100 کیلوگرم:سینا غلامی - جواد محجوب، برنده (با ضربه فنی به پیروزی رسید)
100+ کیلوگرم:اشکان مردانیٰ برنده یک - احمد میرزاپور صفر
به گزارش ایرنا ، بهنام احسان پور و مصطفی حسین خانی در رقابت های انتخابی تیم ملی با پیروزی برابر حریفان به عضویت تیم ملی کشتی آزاد در رقابت های جهانی وزن های غیر المپیکی انتخاب شدند.
در وزن 61 کیلوگرم کشتی آزاد بهنام احسان پور دارنده مدال طلای جوانان جهان در دو کشتی حساس و با نتایج 4 بر 4 و 6 بر 6 و به دلیل کسب امتیاز پایانی حریف سرسخت و عنوان دار خود مسعود اسماعیل پور دارنده مدال نقره رقابت های جهانی را شکست داد.
در وزن 70 کیلوگرم نیز مصطفی حسین خانی نیز با دو پیروزی 12 بر 2 و 11 بر صفر محمد نادری را از پیش رو برداشت. به این ترتیب بهنام احسان پور و مصطفی حسین خانی به عنوان ملی پوشان تیم ملی کشتی آزاد بزرگسالان در وزنهای 61 و 70 کیلوگرم در رقابت های جهانی وزنهای غیر المپیکی انتخاب شدند.
رقابت های کشتی پهلوانی قهرمانی جهان روز 22 آبان در بلاروس و رقابتهای جهانی وزن های غیر المپیکی روزهای 20 و 21 آذر در بوداپست مجارستان برگزار می شود.
دور اول رقابت های انتخابی تیم ملی کشتی برگزار شد