شوخی پسر 16 ساله گریبان خودش را گرفت/شیرآلات میلیاردی قاچاق به مقصد نرسید

شنبه ۰۸ آبان ۱۳۹۵
شوخی پسر 16 ساله گریبان خودش را گرفت/شیرآلات میلیاردی قاچاق به مقصد نرسید

تهران-ایرنا- شوخی پسری 16 ساله با یک فعال اقتصادی در فضای مجازی برایش دردسر ساز شد و گریبان خودش را گرفت.

تهران-ایرنا- شوخی پسری 16 ساله با یک فعال اقتصادی در فضای مجازی برایش دردسر ساز شد و گریبان خودش را گرفت. به گزارش ایرنا از پایگاه خبری پلیس، رییس پلیس فتا استان خراسان رضوی از بی توجهی برخی کاربران نسبت به ارتکاب اعمال مجرمانه در فضای سایبری هشدار داد و گفت: جهل به قانون باعث سلب مسئولیت نخواهد شد.
سرهنگ جواد جهانشیری با توجه به تعداد وقوع برخی رفتارهای مجرمانه و دردسر ساز که باعث سلب آسایش از هموطنان می گردد بیان کرد: هرگز جهل به قانون باعث سلب مسئولیت از احدی نخواهد شد و کاربران فضای سایبری نسبت به رفتار خود در فضای سایبری با دقت بیشتری عمل نمایند مانند سوء استفاده از سایت های واسطه گر ، که حاکی از عدم استفاده صحیح از بستر اینترنت و فضای پیرامون آن می باشد.
وی ادامه داد: در همین رابطه یک فعال اقتصادی در زمینه معاملات ملکی به پلیس فتا استان مراجعه و با در دست داشتن مرجوعه قضایی دادخواهی خود را به این اعلام داشت.
رییس پلیس فتا استان خراسان رضوی با بیان این‌که شاکی در بیان مسئله به کارشناسان پلیس فتا گفت: مدت یک هفته شهروندان از تمام استان با بنده تماس گرفته و در رابطه با رهن و اجاره منزل مسکونی واقع در خیابان فرامرز عباسی که با قیمت بسیار پایینی در یک سایت آگهی‌نامه، آگهی شده است توضیحات بیشتری می‌خواهند و این درحالی است که هرگز منزلی با این مشخصات در ید اختیار من نبوده و اطلاعی از موضوع ندارم.
این مقام انتظامی با توجه به فرآیند پی‌گیری پرونده مزاحمت سایبری این شهروند افزود: کارشناسان پلیس فتا در پی جویی‌های فنی و پلیسی خود ظرف مدت 48 ساعت متهم را شناسایی و به مکان پلیس فتا منتقل کردند.
وی ادامه داد: متهم 16 ساله که مشتری مغازه شاکی از آب درآمد، با مشاهده ادله فنی غیر قابل انکار بزه خود را پذیرفت و انگیزه خود را شوخی با شاکی عنوان کرد.
سرهنگ جهانشیری به کاربران فضای سایبری هشدار داد: همانطور که اشغال نمودن خطوط تلفن اورژانس، آتش‌نشانی و پلیس 110 مانع از رسیدن به موقع به مامورین مذکور می‌شود‌، گرفتن وقت پلیس در موارد مشابه پرونده موصوف نیز باعث اتلاف وقت و مانع از رسیدن پلیس به ماموریت اصلی خود خواهد شد.
وی ادامه داد: در این موارد پلیس یا هر دستگاهی که برای آنها مزاحمت ایجاد شده است می تواند به عنوان شاکی شکایت نماید که در محاکم قضایی به آن رسیدگی می‌ شود و این امر در کنار شکایت شاکی اول جرم آنها را سنگین‌تر می‌کند.
سرهنگ جهانشیر به کاربران فضای مجازی توصیه کرد که از این دست شوخی‌ها که منجر به ایجاد مزاحمت برای دیگران می‌ شود دست بردارند چرا که تبعات قانونی دارد.
**شیرآلات میلیاردی قاچاق به مقصد نرسید
رئیس پلیس آگاهی استان یزد از توقیف یک دستگاه تریلی بنز کانتینردار و کشف پنج هزار و 100 عدد شیرآلات خارجی قاچاق به ارزش یک میلیارد و 600 میلیون ریال خبر داد.
سرهنگ حسین رضایی گفت: روز گذشته ماموران اداره مبارزه با قاچاق کالا و ارز پلیس آگاهی ضمن کسب اطلاع از ورود یک محموله قاچاق به استان، خودروی تریلی کانتینردار موردنظر را شناسایی و متوقف کردند.
سرهنگ رضایی ادامه داد: ماموران پلیس در بازرسی از این تریلی، پنج هزار و 100 عدد انواع شیرآلات خارجی قاچاق و فاقد اسناد و مدارک مثبته گمرکی را کشف کردند.
وی ضمن اشاره به دستگیری دو متهم در این خصوص افزود: ارزش این محموله شیرآلات قاچاق یک میلیارد و 600 میلیون ریال برآورد شده است.
رئیس پلیس آگاهی استان یزد در پایان خاطرنشان کرد: متهمان این محموله را از جنوب کشور بارگیری و قصد انتقال به تهران را داشتند که در محورهای ورودی استان شناسایی و دستگیر شدند.
**توقیف محموله های قاچاق 3 میلیاردی
فرمانده انتظامی شهرستان رباط کریم از توقیف محموله های خارجی قاچاق سه میلیارد ریالی طی 48 ساعت گذشته خبر داد.
سرهنگ عبدالله زاده پاشاکی گفت: مأموران پلیس آگاهی و گشت های انتظامی کلانتری های منطقه رباط کریم با ایجاد ایست و بازرسی در محورهای ورودی و خروجی و حین گشت زنی های محسوس و نامحسوس در محورهای اصلی، طی 48 ساعت گذشته ، هفت دستگاه خودرو سواری و سنگین مشکوک به حمل کالای قاچاق را توقیف کردند.
وی افزود: در بازرسی از قسمت بار خودروهای توقیفی ،یک هزار و 583 جفت کتانی، یک هزار و 216 ثوب کاپشن و لباس زنانه،266 قلم لوازم برقی آشپزخانه، دو هزار و 800 نخ سیگار، 35 تخته پتو و یک هزار و 128نوشابه خارجی قاچاق کشف شد.
فرمانده انتظامی شهرستان رباط کریم گفت: در این عملیات پلیس، هشت نفر دستگیر و جهت بررسی و بازجویی به پلیس آگاهی انتقال داده شدند.
این مقام انتظامی خاطرنشان کرد: متهمان دستگیر شده در بازجویی های پلیسی به جرم خود اعتراف و اقرار کردند اجناس قاچاق کشف شده را در استان های غربی کشور بارگیری کرده و قصد انتقال آن را به تهران بزرگ داشتند که با هوشیاری مأموران موفق نشدند.
فرمانده انتظامی شهرستان رباط کریم با اشاره به اینکه ارزش ریالی کالاهای قاچاق کشف شده توسط کارشناسان، سه میلیارد و 657 میلیون و 300 هزار ریال برآورد شده، بیان داشت: قاچاقچیان دستگیر شده پس از تشکیل پرونده، جهت سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضائی شدند.
**کشف کالای قاچاق 2 میلیاردی از یک دستگاه کامیون
معاون هماهنگ کننده فرماندهی انتظامی استان زنجان از کشف کالای قاچاق به ارزش تقریبی بیش از دو میلیارد ریال خبر داد.
سرهنگ جعفر کردلو گفت: در راستای مبارزه با قاچاق کالا و حمایت از تولیدات داخلی ماموران پلیس آگاهی موفق شدند یک دستگاه کامیون حامل کالای قاچاق را در اتوبان زنجان - قزوین شناسایی کنند.
این مقام مسئول افزود : ماموران با ایجاد ایست و بازرسی در این محور خودرو را متوقف و مورد بازرسی قرار دادند .
معاون هماهنگ کننده انتظامی استان اضافه کرد: ماموران در بازرسی از این کامیون یک و نیم تن البسه قاچاق ،یک دستگاه کولر گازی، هفت دستگاه لوازم آشپزخانه و 10 دستگاه تلویزیون ال ای دی قاچاق کشف کردند .
سرهنگ کردلو با اشاره به اینکه ارزش تقریبی کالای کشف شده بیش از دو میلیارد ریال است، گفت: موضوع برخورد با قاچاق کالا به صورت ویژه در دستور کار پلیس قرار دارد واین فرماندهی با تمام قدرت و اقتدار با قاچاقچیان کالا و ارز برخورد خواهد کرد.
**کشف 150 راس دام قاچاق
فرمانده انتظامی شهرستان اشکذر استان یزد از کشف 150 راس گوسفند ،خارج از شبکه دامپزشکی به ارزش یک میلیارد ریال توسط ماموران پلیس این شهرستان خبر داد.
سرهنگ حسین ثقفی درباره جزئیات این خبر گفت: ماموران پلیس آگاهی این شهرستان روز گذشته یک دستگاه تریلی ولوو را که با محموله احشام از غرب کشور عازم گلستان بود برای بررسی مدارک متوقف کردند.
وی ادامه داد: ماموران انتظامی پس از بررسی اسناد و مدارک راننده متوجه شدند این تریلی حامل 150 راس دام (گوسفند) فاقد مجوزدامپزشکی است که بلافاصله خودرو توقیف شد.
سرهنگ ثقفی ارزش برآورد شده این محموله دام قاچاق را یک میلیارد ریال عنوان کرد و گفت: در این راستا یک متهم نیز دستگیر شد.
فرمانده انتظامی شهرستان اشکذر در پایان افزود: دام های کشف شده تحویل قرنطینه دامپزشکی استان یزد شد.
**2 کشته در واژگونی پژو 206
بر اثر واژگونی یک دستگاه خودرو سواری پژو 206 در شهرستان بابلسر استان مازندران راننده و سرنشین این خودور در دم جان باختند.
با کسب خبری از مرکز فوریت های پلیسی 110 شهرستان بابلسر، مبنی بر وقوع سانحه رانندگی در خیابان بابل ماموران انتظامی این شهرستان سریعاً به محل حادثه عزیمت کردند.
ماموران با حضور در محل حادثه در بررسی های اولیه دریافتند، یک دستگاه خودرو سواری پژو 206 سفید رنگ به رانندگی فردی به نام سید محمود- ق و سرنشینی فردی به نام پژمان- ح به علت نامعلومی واژگون شده است.
این گزارش حاکی است، در این حادثه راننده خودرو به همراه سرنشین به علت شدت جراحات وارده در دم جان باختند.علت حادثه در دست بررسی کارشناسان قرار دارد.
اجتمام(5)9105** گزارش: معصومه نیکنام
انتشار: مریم برزآبادی
شوخی پسر 16 ساله گریبان خودش را گرفت/شیرآلات میلیاردی قاچاق به مقصد نرسید