ابلاغ فرمانده کل سپاه برای تشکیل و راه اندازی قرارگاه پیشرفت و آبادانی در استانها

یکشنبه ۰۹ آبان ۱۳۹۵
ابلاغ فرمانده کل سپاه برای تشکیل و راه اندازی قرارگاه پیشرفت و آبادانی در استانها

تهران - ایرنا - سخنگوی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی از ابلاغ سردار سرلشکر پاسدار محمدعلی جعفری فرمانده کل سپاه برای تشکیل و راه اندازی قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه در استانها خبر داد.

تهران - ایرنا - سخنگوی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی از ابلاغ سردار سرلشکر پاسدار محمدعلی جعفری فرمانده کل سپاه برای تشکیل و راه اندازی قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه در استانها خبر داد. به گزارش روز یکشنبه ایرنا از روابط عمومی کل سپاه، سردار سرتیپ دوم پاسدار رمضان شریف در گفت و گویی با اعلام خبر تشکیل و راه اندازی قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه گفت: این اقدام در راستای تحقق تدابیر و فرامین مقام معظم رهبری (مدظله العالی) در امر سازندگی، عمران، آبادانی، خدمت رسانی و محرومیت زدایی در مناطق دورافتاده و محروم کشور و نیز برقراری امنیت پایدار مردمی، بسترسازی خدمت رسانی بیشتر نظام و استفاده حداکثری از ظرفیتهای استانها صورت گرفت.
وی پیشرفت و آبادانی مناطق محروم کشور در ابعاد اشتغال زایی، فرهنگی، سلامت و زیرساخت‌های مورد نیاز از طریق توانمندسازی رشد و ارتقای ظرفیتهای انسانی و طبیعی را مأموریت قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه توصیف و تصریح کرد: این مأموریت خطیر با مبنا قراردادن اصول اقتصاد مقاومتی ابلاغی فرماندهی معظم کل قوا با هدف توانمندسازی افراد و مورد توجه قراردادن ابعاد مختلف آن و نیز توجه به چرخه تولید، توزیع و مصرف با درنظر گرفتن ظرفیتهای بومی - محلی دنبال می‌شود.
مسئول روابط عمومی کل سپاه با بیان اینکه در انجام این مأموریت رشد و ارتقای پتانسیل‌های مردمی در مناطق محروم مورد توجه قرار می‌گیرد گفت: همچنین در راستای اجرای بهینه این مأموریت با انجام تعاملات و هماهنگی‌های لازم از ظرفیت سایر نیروهای مسلح و سازمانها و نهادهای دولتی و خصوصی نیز استفاده می‌شود.
سردار شریف در پایان با اشاره به عزم قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه در استانها برای استفاده از تجارب ارزنده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء (ص) در حوزه اشتغال، کارآفرینی و محرومیت زدایی و عملیاتی کردن آن در جغرافیای استانی، اعلام کرد: تشکیل و راه اندازی قرارگاه پیشرفت و آبادانی در استانها از سوی سرلشکر جعفری به فرماندهان سپاه های استانی ابلاغ شده است.
ابلاغ فرمانده کل سپاه برای تشکیل و راه اندازی قرارگاه پیشرفت و آبادانی در استانها