ایران به حمایت همه جانبه خود از عراق در رویارویی با تروریسم ادامه می دهد

یکشنبه ۰۹ آبان ۱۳۹۵
ایران به حمایت همه جانبه خود از عراق در رویارویی با تروریسم ادامه می دهد

تهران-ایرنا- معاون عربی و آفریقای وزیر امورخارجه با اشاره به اینکه افراط گرایی و تروریسم تهدیدی جدی برای منطقه و جهان است، تاکید کرد: ایران به حمایت همه جانبه خود از دولت و ملت عراق در رویارویی با تروریسم ادامه خواهد داد.

تهران-ایرنا- معاون عربی و آفریقای وزیر امورخارجه با اشاره به اینکه افراط گرایی و تروریسم تهدیدی جدی برای منطقه و جهان است، تاکید کرد: ایران به حمایت همه جانبه خود از دولت و ملت عراق در رویارویی با تروریسم ادامه خواهد داد. به گزارش ایرنا، حسین جابری انصاری امروز -یکشنبه- با «نزار خیرالله» معاون سیاسی وزارت خارجه عراق در بغداد دیدار و در خصوص روابط و مناسبات دو جانبه و تحولات منطقه ای گفت و گو و تبادل نظر کرد.
به گزارش کانال تلگرامی اختصاصی معاون وزیر امور خارجه، جابری انصاری همچنین بر ضرورت تشریک مساعی ایران و عراق در زمینه حل بحران ها و مشکلات جاری در منطقه و اهمیت برگزاری نشست های دو و چند جانبه با این هدف تاکید کرد.
** مبارزه با تروریسم مهمترین اولویت عراق است
«نزار خیرالله» معاون سیاسی وزارت خارجه عراق نیز در این دیدار با اشاره به وجود تهدیدات و منافع مشترک و راهبردی بودن روابط دو کشور، از حمایت های ایران از عراق قدردانی و تشکر کرد.
معاون وزیر خارجه عراق مبارزه با تروریسم را مهمترین اولویت عراق در این مرحله توصیف و ابراز امیدواری کرد با افزایش رایزنی ها و همکاری ها میان ایران و عراق، شاهد شکوفایی هر چه بیشتر روابط دو کشور باشیم.
وی همچنین بر آمادگی عراق جهت تقویت روابط دو جانبه و استفاده از تجارب کشورمان در زمینه های بازسازی و توسعه روابط اقتصادی تاکید کرد.
به گزارش ایرنا، حسین جابری انصاری معاون عربی و آفریقای وزارت امور خارجه، آیت الله آملی لاریجانی رئیس قوه قضائیه را در سفر به عراق همراهی می کند.
ایران به حمایت همه جانبه خود از عراق در رویارویی با تروریسم ادامه می دهد