Home

کشف 2350 کیلوگرم انواع مواد مخدر در قم

قم - ایرنا - فرمانده انتظامی استان قم گفت: در هفته گذشته با انهدام سه باند تهیه و توزیع قاچاق مواد مخدر، 2 هزار و 350 کیلوگرم انواع مواد مخدر در این استان کشف و ضبط شد.

یکشنبه ۰۹ آبان ۱۳۹۵
کشف 2350 کیلوگرم انواع مواد مخدر در قم
به گزارش ایرنا از پایگاه خبری پلیس، سردار کاظم مجتبایی عصر یکشبنه در گفت و گویی اظهار داشت: در یک هفته گذشته سه باند مهم قاچاق مواد مخدر که از استان های شرقی و جنوبی مواد مخدر را به سمت استان های مرکزی کشور حمل می کردند، شناسایی و متلاشی شدند.
وی افزود: این اقدام دلالت بر قدرت فنی و هوشیاری پلیس مبارزه با مواد مخدر قم دارد که همواره در محورهای مختلف پایش و رصد می کند و سرشاخه های اصلی تهیه و توزیع مواد مخدر را به این شکل در دام می اندازد.
مجتبایی ادامه داد: با انهدام این سه باند حدود 9 قاچاقچی دستگیر شدند و 6 خودرو در این رابطه توقیف شد.
وی اضافه کرد: این کشفیات شامل حدود یک تن و 50 کیلوگرم حشیش و 800 کیلوگرم تریاک از یک تریلی و 500 کیلوگرم تریاک از 2 دستگاه سواری شاسی بلند است.
به گفته مجتبایی، با این کشفیات، کل کشفیات مواد مخدر از ابتدای سال جاری تاکنون در استان قم به چهار هزار و 500 کیلوگرم رسید.
فرمانده انتظامی استان قم بیان داشت: البته تلاش پلیس قم بر این است که موازنه برخورد با سرشاخه های توزیع مواد مخدر و هم چنین خرده فروشان و معتادان در سطح استان حفظ شود به همین خاطر از اول سال تاکنون نزدیک به 6 هزار تن از قاچاقچان و فروشندگان خرد و معتادان را در سطح معابر عمومی و محله هایی که مساله دار است، جمع آوری و تحویل مقام های قضایی و کمپ های ترک اعتیاد داده ایم.
مجتبایی خاطرنشان کرد: تلاش ما براین است که بتوانیم در بخش مقابله که یکی از ضلع های مثلث مبارزه با مواد مخدر در سطح کشور است، یعنی در کنار پیشگیری و درمان موضوع مقابله را با جدیت بیشتر دنبال و سعی کنیم همراهی و همکاری جدی تری را با سایر بخش های فرهنگی و درمانی در این حوزه داشته باشیم.
وی ابراز داشت: پلیس قم مصمم است که برخورد جدی با قاچاقچیان و سرشاخه های اصلی مواد مخدر که از استان های شرقی کشور مواد را تهیه و به سمت استان های مرکزی منتقل می کنند و هم چنین خرده فروشان و معتادان که در داخل شهر فعالیت می کنند، ادامه بدهد، تا این که بتواند در این زمینه به وظیفه خودش عمل کند.
وی در پایان تصریح کرد: کشفیات مواد مخدر، امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته 49 درصد افزایش را نشان می دهد، البته 61 مرحله عملیات برای متلاشی کردن باندهای تهیه و توزیع مواد مخدر و جمع آوری معتادان انجام داده ایم که نشان دهنده این است که 60 درصد افزایش انهدام باندها را در سطح استان رقم زده ایم.