کشف 2350 کیلوگرم انواع مواد مخدر در قم

یکشنبه ۰۹ آبان ۱۳۹۵
کشف 2350 کیلوگرم انواع مواد مخدر در قم

قم - ایرنا - فرمانده انتظامی استان قم گفت: در هفته گذشته با انهدام سه باند تهیه و توزیع قاچاق مواد مخدر، 2 هزار و 350 کیلوگرم انواع مواد مخدر در این استان کشف و ضبط شد.

قم - ایرنا - فرمانده انتظامی استان قم گفت: در هفته گذشته با انهدام سه باند تهیه و توزیع قاچاق مواد مخدر، 2 هزار و 350 کیلوگرم انواع مواد مخدر در این استان کشف و ضبط شد. به گزارش ایرنا از پایگاه خبری پلیس، سردار کاظم مجتبایی عصر یکشبنه در گفت و گویی اظهار داشت: در یک هفته گذشته سه باند مهم قاچاق مواد مخدر که از استان های شرقی و جنوبی مواد مخدر را به سمت استان های مرکزی کشور حمل می کردند، شناسایی و متلاشی شدند.
وی افزود: این اقدام دلالت بر قدرت فنی و هوشیاری پلیس مبارزه با مواد مخدر قم دارد که همواره در محورهای مختلف پایش و رصد می کند و سرشاخه های اصلی تهیه و توزیع مواد مخدر را به این شکل در دام می اندازد.
مجتبایی ادامه داد: با انهدام این سه باند حدود 9 قاچاقچی دستگیر شدند و 6 خودرو در این رابطه توقیف شد.
وی اضافه کرد: این کشفیات شامل حدود یک تن و 50 کیلوگرم حشیش و 800 کیلوگرم تریاک از یک تریلی و 500 کیلوگرم تریاک از 2 دستگاه سواری شاسی بلند است.
به گفته مجتبایی، با این کشفیات، کل کشفیات مواد مخدر از ابتدای سال جاری تاکنون در استان قم به چهار هزار و 500 کیلوگرم رسید.
فرمانده انتظامی استان قم بیان داشت: البته تلاش پلیس قم بر این است که موازنه برخورد با سرشاخه های توزیع مواد مخدر و هم چنین خرده فروشان و معتادان در سطح استان حفظ شود به همین خاطر از اول سال تاکنون نزدیک به 6 هزار تن از قاچاقچان و فروشندگان خرد و معتادان را در سطح معابر عمومی و محله هایی که مساله دار است، جمع آوری و تحویل مقام های قضایی و کمپ های ترک اعتیاد داده ایم.
مجتبایی خاطرنشان کرد: تلاش ما براین است که بتوانیم در بخش مقابله که یکی از ضلع های مثلث مبارزه با مواد مخدر در سطح کشور است، یعنی در کنار پیشگیری و درمان موضوع مقابله را با جدیت بیشتر دنبال و سعی کنیم همراهی و همکاری جدی تری را با سایر بخش های فرهنگی و درمانی در این حوزه داشته باشیم.
وی ابراز داشت: پلیس قم مصمم است که برخورد جدی با قاچاقچیان و سرشاخه های اصلی مواد مخدر که از استان های شرقی کشور مواد را تهیه و به سمت استان های مرکزی منتقل می کنند و هم چنین خرده فروشان و معتادان که در داخل شهر فعالیت می کنند، ادامه بدهد، تا این که بتواند در این زمینه به وظیفه خودش عمل کند.
وی در پایان تصریح کرد: کشفیات مواد مخدر، امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته 49 درصد افزایش را نشان می دهد، البته 61 مرحله عملیات برای متلاشی کردن باندهای تهیه و توزیع مواد مخدر و جمع آوری معتادان انجام داده ایم که نشان دهنده این است که 60 درصد افزایش انهدام باندها را در سطح استان رقم زده ایم.
کشف 2350 کیلوگرم انواع مواد مخدر در قم